T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Bilişim Alanı

Ağu

Önce gözlerini kapatan ve hayaller kuran sonra da o hayallerini bir bir gerçekleştirenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde TRT Yönetmeni Sayın Gaye Nuran ATAMTÜRK, TRT Yönetmeni Sayın Rahşan GÜVENEN ve TRT Görüntü Yönetmeni Sayın Hayrettin DEMİR liderliğindeki ekip Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde Kıymetli Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ danışmanlığında TeknoFest Uçan Araba Yarışmasına Serbest Kategoride hazırlanan Yiğit, Kerem ve Can yani Pandora isimli ekibimiz ile birlikte TeknoFest Uçan Araba Kategorisi Tanıtım Filmini çekmeye başladılar.

Tem

Geleceğin mühendisleri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen gençler İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Tanıtım Günlerine katıldılar.

Tem

Milli teknolojilerimize imza atan ve atacak olan mühendislerin yetiştiği okul İzmir Fen Lisesinde Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in koordinesinde Kıymetli Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ ve Değerli Kimya Öğretmenimiz Hakan ERYUVA'nın desteğinde 7 takımımız TeknoFest 2019 için hazırlıklarına devam ediyor.

Tem

Nasıl başlayacağını bilen ve bitirdiğinde takdir edilenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Koç Üniversitesi'nin 24 Haziran 2019 - 4 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlediği Koç Üniversitesi Programlamaya/Bilgisayar Bilimine Giriş Yaz Okulu 2019 için davet edilen öğrencilerimiz eğitimlerini başarıyla tamamladılar.

Haz

Bilgi çağında tüketen değil üreten gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde 7 öğrencimiz Koç Üniversitesi'nin 24 Haziran 2019 - 4 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenleyeceği Koç Üniversitesi Programlamaya/Bilgisayar Bilimine Giriş Yaz Okulu 2019 için davet edildi ve 6 öğrencimiz şimdi Koç Üniversitesi'nde bu kampta kodlama ve bilgisayarca düşünme becerilerini geliştiriyor.

Haz

"Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır" sözünü içselleştirmiş, vatanını ve milletini seven gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde siber alemde de Türkiye'nin çıkarını koruyabilmek için kendilerini geliştiren öğrencilerimiz T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde gerçekleştirilen 81 İlde 81 Siber Kahraman Projesi tarafından ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi desteğiyle 2 Gün boyunca Kadir Has Üniversitesi - Cibali Kampüsü'nde gerçekleştirilen "81 Siber Kahraman Siber Güvenlik Yaz Kampı" aracılığı ile uzmanlardan siber güvenlik konusunda eğitim aldılar.

Haz

Her alanda olduğu gibi Bilgisayar Alanında da ilgisi ve becerisi yüksek öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde iki değerli öğrencimiz Mümtaz Mert DEMİR, Mert MUTLU Bünyamin Emre EFE ve Murat Kaan KARAGÖZ "81 Siber Kahraman Siber Güvenlik Yaz Kampı 2019" a katılma hakkı kazandı.

Haz

Müthiş işler başaran gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde öğrencimiz Bünyamin Emre EFE Kodla(Ma)nisa Lise Özel Başarı Ödülüne layık görüldü ve Vestel Manisa City'de düzenlenen KODLA(MA)NİSA Projesi 4. Festivali ve Proje Yarışmasında Vestel'in Tanıtım Masasında projelerini sergilediler.

Nis

Sayısal (Dijital) potansiyelinin farkında olan okul İzmir Fen Lisesinde Değerli Felsefe Grubu Öğretmenimiz Gülşen ÖZSOY koordinesinde Kıymetli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ´in desteğinde Sayısal Çağda Öğrenmenin neresinde olduğumuzu değerlendirmemize yardımcı olan SELFIE aracını okulumuzda kullandık.

Mrt

Yeni teknolojileri kendilerini geliştirmek için kullanabilenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde Eğitim Bilişim Ağı EBA Ders portalının tanıtımı ve kullanımı 9. ve 10. sınıflarımızla devam etmektedir.

Şbt

Bilişim çağının gidişatına yön vereceklerin okulu İzmir Fen Lisesi´nde Değerli Fizik Öğretmenimiz Hacı Murat UÇAR koordinesinde 7 öğrencimiz (3 takımımız) İstanbul´da özel bir lisenin düzenlediği CodeFest 2019 Etkinliğinde hem bilgisayar bilimi çalıştaylarına hem de kodlama yarışmalarına katıldılar.

Ara

Bilişim çağının ışıldayan kalesi İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ, Pansiyondan Sorumlu Kıymetli Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL ve Öğrenci İşlerinden Sorumlu Değerli Müdür Yardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU, Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ´in koordinesinde 2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim Yılında robot, kodlama ve satranç alanında yapılan çalışmaların Katılım ve Başarı sertifikaları öğrencilerimize Bayrak Törenimizde verdiler.

Kas

Bilinçli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesi´nde Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ´in koordinesinde 9. ve 10. Sınıf Öğrencilerimize sınıflarında Bilinçli Teknoloji Kullanımı Eğitimi veriliyor.

Kas

Bilgisayar Bilimlerine gönül verenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz Bilge Kunduz Etkinliğine katılıyorlar.

Kas

Bilişim çağının işleyen demiri İzmir Fen Lisesi´nde Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sertaç ATEŞ koordinesinde Avrupa Birliği Kodlama Haftası (EU Code Week) ve Bilgisayar Bilimi dersleri kapsamında öğrencilerimiz kodluyorlar.