T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Haberler

Haz

"Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır" sözünü içselleştirmiş, vatanını ve milletini seven gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde siber alemde de Türkiye'nin çıkarını koruyabilmek için kendilerini geliştiren öğrencilerimiz T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde gerçekleştirilen 81 İlde 81 Siber Kahraman Projesi tarafından ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi desteğiyle 2 Gün boyunca Kadir Has Üniversitesi - Cibali Kampüsü'nde gerçekleştirilen "81 Siber Kahraman Siber Güvenlik Yaz Kampı" aracılığı ile uzmanlardan siber güvenlik konusunda eğitim aldılar.

Haz

eTwinning Okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Felsefe Grubu Öğretmenimiz Gülşen ÖZSOY koordinesindeki eTwinning Ekibimiz "Living Democracy" isimli eTwinning Proje Panosunu öğrencilerimizin beğenisine sundu.

Haz

Öğrencileri için özverili bir şekilde çalışan öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde 2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Sonu Mesleki Çalışma Programımız doğrultusunda faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Haz

eTwinning Okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Felsefe Grubu Öğretmenimiz Gülşen ÖZSOY koordinesindeki eTwinning Ekibimiz "Teenagers in Europe Cultural Similarities and Differences" isimli eTwinning Proje Panosunu öğrencilerimizin beğenisine sundu.

Haz

Her alanda olduğu gibi Bilgisayar Alanında da ilgisi ve becerisi yüksek öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde iki değerli öğrencimiz Mümtaz Mert DEMİR, Mert MUTLU Bünyamin Emre EFE ve Murat Kaan KARAGÖZ "81 Siber Kahraman Siber Güvenlik Yaz Kampı 2019" a katılma hakkı kazandı.

Haz

"Her zaman her alanda en iyisi İzmir Fen Lisesi" diyenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´ni İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Harun YAZAR, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu´nun eşliğinde ziyaret etmişlerdir.

Haz

Öğrencileri için özverili bir şekilde çalışan öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde 2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Sonu Mesleki Çalışma Programımız doğrultusunda faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Haz

eTwinning Okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Felsefe Grubu Öğretmenimiz Gülşen ÖZSOY koordinesindeki eTwinning Ekibimiz "Felsefe Atölyesi" isimli eTwinning Proje Panosunu öğrencilerimizin beğenisine sundu.

Haz

Çalışanların ve kazananların okulu İzmir Fen Lisesinde yine danışman öğretmenlerimiz ve proje yapan öğrencilerimiz projeleri ile bu sefer de OKSEEF'te fark yarattılar.

Haz

Müthiş işler başaran gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde öğrencimiz Bünyamin Emre EFE Kodla(Ma)nisa Lise Özel Başarı Ödülüne layık görüldü ve Vestel Manisa City'de düzenlenen KODLA(MA)NİSA Projesi 4. Festivali ve Proje Yarışmasında Vestel'in Tanıtım Masasında projelerini sergilediler.

Haz

İzmir Fen Lisesinde bir öğretim yılı daha titiz, etkili, nitelikli ve verimli çalışmalar sonucu mutlu ve huzurlu bir şekilde sade ve güzel bir Karne Törenimizle sona erdi.

Haz

Şifrelemeyi ve şifre çözmeyi merak edenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´nden 2 öğrencimiz TÜBİTAK BİLGEM UEKAE Lise Öğrencileri için Kriptoloji Yaz Okulu 2019 listelerinde yer aldı.

Haz

 

"Yaşamak için kan ve kitap sürekli bir ihtiyaçtır" bakış açısı ile farkındalığı yüksek öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ebru ÖZÇALIŞKAN koordinesinde kütüphanecilik kulübü öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimiz okulumuza Kızılay'ın bağışladığı kitaplığı kullanmaya başladılar.

Haz

Bilim Olimpiyatlarında her daim parlayan yıldız İzmir Fen Lisesinde Kimya Öğretmenimiz Dr. Barış DEMİRDAĞ koordinesinde çalışmalarına başarıyla devam eden Kimya Olimpiyat Takımımızda Deniz GÜNER (10. Sınıf Öğrencimiz) Türkiye'yi Fransa'da düzenlenecek olan IChO 2019'da (Uluslararası Kimya Olimpiyatları 2019) temsil edecektir.

Haz

Matematiği kuvvetli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesi'nde Bilgisayar Olimpiyatçımız Mümtaz Mert DEMİR Ulusal Başarısından ötürü İstanbul'a çağrılmış ve Kanguru Matematik Ödül Töreninde TÜRKİYE 7. Olarak ödüllendirilmiştir.