T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Arşiv 2015 Haberleri

Arşiv 2015 Haberleri

Ara

2014-2015 Eğitim Öğretim Dönemi´nde temelleri atılan ve hem öğrenciler hem de mezunlar tarafından büyük destek gören İFL Mentorluk Programı, 2015-2016 Eğitim Öğretim Dönemi’nde de devam ediyor.

Ara

10. sınıflarımız "Şiir Dinletisi" gerçekleştirmişlerdir.

Ağu

15-20 Ağustos 2015 tarihleri arasında İsrail´de yapılan ve 60 ülkeden seçilen 400 gelecek vaat eden yetenekli gencin ve 15 nobel ödüllü bilim adamının katılımıyla gerçekleştirilen Dünya Bilim Kongresi´ne ülkemizi temsilen öğrencimiz Barış GÜVEN katılmıştır. Kendisini ve danışman öğretmenimiz Timothy TİMUR´u tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ağu

23. Ulusal TUBİTAK Bilim Olimpiyatlarında Türkiye geneli sınav kazanan 126 öğrencinin 21´i İzmir Fen Lisesi öğrencisidir. Katılım oranımıza göre büyük başarı gösteren öğrencilerimizi, ailelerini ve emeği geçen öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyoruz.

Ağu

İzmir Fen Lisesi 2015 LYS´ye göre öğrencilerini Türkiye´nin en seçkin üniversitelerine yerleştirmeyi başarmıştır.

Tem

Öğrencimiz Baturalp YALÇIN Azerbaycan´da yapılan ve Ülkemizi temsilen TUBİTAK Milli Takımı ile katıldığı 47. Uluslararası Kimya Olimpiyatlarında Dünya Şampiyonu olarak ALTIN MADALYA almaya hak kazanmıştır. Kendisiyle gurur duyuyor, başta kendisi, ailesi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Tem

Başarıya; başarıyı vaat edenlerle değil, yaşayanlarla ulaşabilirsiniz.

Bilgi için içeriğe tıklayınız.

Tem

Öğrencimiz Umut Eren USTURALI ülkemizi temsilen katıldığı ve 86 ülkenin katılımıyla Hindistan´da yapılan TUBİTAK 46. Uluslararası Fizik Olimpiyatlarında gümüş madalya almıştır. Öğrencimizle İzmir Fen Ailesi olarak gurur duyuyor; öğretmenlerimiz ve ailesini tebrik ediyoruz.

Tem

Türkiye´de ortaöğretimde başarıyı ikiye böldük; İFL ve Diğerleri. 2015 mezunlarımızın yarısını LYS sınavında ilk 1000´e sokmayı başardık.

Tem

Öğrencimiz Sueda ŞANLI LYS´de Türkiye 3´sü olmuştur. Ayrıca tüm puan türlerinde ilk 7 içeerisindedir. Kendisini ve ailesini tebrik ediyoruz.

Tem

İzmir´imizin gururu, Türkiye´mizin umudu öğrencilerimizden Baturalp YALÇIN Kimya Olimpiyat Milli Takımına, Umut Eren USTURALI Fizik Olimpiyat Milli Takımına Seçilmiş ve ülkemizi temsil etme hakkını kazanmışlardır.

Tem

İzmir Türk-Amerikan derneği liselerarası 10. resim yarışmasına  9. sınıf öğrencilerimizden Ezgi Selin Karadem ve 10. sınıf öğrencilerimizden Betül Zehra Şen katılmıştır. Yarışmada yapmış oldukları çalışmalar sergilenmeye değer bulunmuştur.Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Elvan ÇELİKTUĞ´u tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz...

Tem

13 mayıs 2015´de İzmir ekonomi üniversitesi dünyayı kurtaran süper kahraman tasarım yarışması ödül törenine katıldık.Öğrencimiz Metehan Güzekaya hazırlamış olduğu tasarımı "Alevkarbon Flame-C" ile ilk ona girerek sergilenmeye değer bulundu

Tem

3. uluslararası "Genç Bakış" fotoğraf yarışmasında öğrencimiz 11. sınıf Arjen Hekimoğlu yarışmaya katılan 850 fotoğraf arasından sergilenmeye değer bulunmuştur.Öğrencimizi ve danışman öğretmenimiz Elvan ÇELİKTUĞ´u kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Farklılığını her fırsatta ortaya koyan İFL dünyanın en önemli atom parçacığı araştırma merkezi Cern’de eğitim ve deneylere katıldı.