T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Arşiv 2016 Haberleri

Arşiv 2016 Haberleri

Ağu

Tem

Okulumuz 9. sınıf öğrencisi Kerem Recep GÜR 20. Genç Balkan Matematik Olimpiyatında Gümüş Madalya alarak ülkemizi ve okulumuzu gururlandırmıştır.

Tem

Amerika Birleşik Devletlerinde 12-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenen "GENIUS Olympiad 2016" proje olimpiyatlarında öğrencilerimiz  Üç Gümüş Madalya" Bir "Mansiyon ödülü" alarak ülkemizi ve okulumuzu gururlandırmıştır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Oklumuz 9.sınıf öğrencilerine İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Birimi tarafından okul rehberlik servisimizin talebi ile "Akran Zorbalığı ve Özel Hayatın Gizliliği" konulu seminer düzenlenmiştir.

Haz

Okulumuz öğrencileri TEOG´a hazırlanan öğrenilere yönelik internet üzerinden yardımcı olmayı planlayan bir çalışmaya imza atmışlardır.Kuruluş aşamasından, tanıtıma ve hizmet aşamasına kadar başarılı bir program ortaya koyan öğrencilerimiz özgün çalışmasıyla dikkat çekmişlerdir.

Haz

Okulumuz öğrencileri Faruk ERİN, Doruk TATLIDİL, Bilim Kurulu Başkanı Ahmet DİKMEN ve Okul Müdürümüz Kazım BULUT TRT Kent Radyo´da "Eğitim Alternatifleri" adlı radyo programına katıldı. Programda öğrencilerimizin yaptığı proje çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca İzmir Fen Lisesi proje, olimpiyat çalışmaları ve başarıları, YGS ve LYS hakkında okul Müdürü Kazım BULUT tarafından bilgilendirme yapıldı.

Haz

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenledik.

Haz

İzmir Fen Lisesi Geleneksel Kuzu Günü 1986 mezunlarının yoğun katılımı ile kutlandı.30 yıl mezunlarımızın katıldığı programda yemek, müzk vb etkinliklere yer verildi.

Haz

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenimizi coşku ile kutladık.Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen törende, sevinç ve hüzün bir aradaydı. Bir taraftan İzmir Fen Lisesinden mezun olmanın haklı gururunu ve sevincini yaşayan öğrencilerimiz, diğer taraftan bir çok güzel anının yaşandığı okullarından ayrılmanın hüznünü yaşadı. Öğrencilerimize gelecek hayatlarında sağlık, başarı ve mutluluk diliyoruz. İzmir Fen Ailesi.

Yolunuz açık olsun...

May

Okulumuz öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu "tersine Dünya" adlı oyun izleyicilerden tam not alarak büyük beğeni topladı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

May

48. Uluslararası Kimya Olimpiyatlarında TÜBİTAK Milli Takımında Öğrencimiz Yusuf Mert DEMİRLENK ülkemizi temsil edecektir.

May

47. Uluslararası Fizik Olimpiyatlarında TÜBİTAK Milli Takımında Öğrencimiz Umut Eren Usturalı ülkemizi temsil edecektir.

May

Uluslararası 4. Gıda AR-GE Proje Pazarı´na katılan profesyoneller, öğrenciler, akademisyenler, sanayiciler arasında bir çok proje arasından seçilerek ödül alan öğrencimiz Samed AYDIN´ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

May

Medipol Üniversitesi Liseler Arası Proje Yarışmasında öğrencilerimiz en iyi 6. proje derecesi elde ederek ödüllendirilmiştir.

May

Uluslararası Inspo 2016 Proje Yarışmasında öğrencilerimiz çevre ve mühendislik alanında iki gümüş madalya alarak bizleri gururlandırmıştır.