Bilgi Yarışmaları
Tatilde yararlı faaliyetlerle zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 03 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Birlikte 23 Gün Tatil Etkinlikleri Bilgi Yarışması" isimli bilgi yarışmasına katıldılar.
Tatilde yararlı faaliyetlerle zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 27 Ocak 2020 tarihinde saat 14:00'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Birlikte 23 Gün Tatil Etkinlikleri Bilgi Yarışması" isimli bilgi yarışmasına katıldılar.
Hem akademik başarısı hem de vatan sevgisi yüksek gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 18 Aralık 2020 tarihinde saat 14:30'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye" temalı bilgi yarışmasına katıldılar.
Bilgisine ve hızına çevrim içi ortamda da güvenenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde 30 Ağustos Zafer Bayramımız münasebetiyle düzenlenen Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Liseler Arası Bilgi Yarışmalarına Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Okul Müdür Yardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU'nun koordinesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in teknik desteğiyle katılan öğrencilerimiz çeşitli dereceler alarak bizleri gururlandırdılar.
Biz biliriz diyenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´den dört takımımız Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ´in gözetiminde Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışmasına katıldılar.
"Bir bildiğimiz var bin de bilmediğimiz" diyenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Efe Can, Tarık ve Alperen´den oluşan gözbebeği takımımız Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Gençlik Merkezleri arasında düzenlediği "Kim Bilir?" isimli bilgi Yarışmasında İZMİR İL BİRİNCİSİ olarak katıldı ve EGE BÖLGE FİNALLERİNDE İzmir Fen Lisesi´ni layıkıyla temsil ederek BÖLGE İKİNCİSİ oldular.
Kendini çok yönlü geliştirenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bilgi Yarışması Komisyonumuzun ve Ders Zümrelerimizin işbirliği ile okulumuzda Şubeler ve Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasının Final Bölümü olan Dönem Birincileri Arası Bilgi Yarışması tamamlandı.
En çok da kendini bilenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bilgi Yarışması Komisyonumuzun ve Ders Zümrelerimizin işbirliği ile okulumuzda Şubeler ve Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasının dördüncü bölümü olan 12. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması tamamlandı.
Birikimli olmasına rağmen yeniyi öğrenmek için her daim aklında bir soru olanların okulu İzmir Fen Lisesinde Bilgi Yarışması Komisyonumuzun ve Ders Zümrelerimizin işbirliği ile okulumuzda Şubeler ve Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasının üçüncü bölümü olan 11. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması tamamlandı.
Farklı bakış açıları getirenlerin, derinlemesine düşünenelerin ve farklı fikirlere saygı gösterenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bilgi Yarışması Komisyonumuzun titiz çalışması ve uğraşı ile okulumuzda Şubeler ve Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasının ikinci aşaması olan 10. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması tamamlandı.
Her daim okuyan, üreten ve düşünen gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Fizik Öğretmenimiz Osman AYDIN başkanlığındaki Bilgi Yarışması Komisyonumuzun titiz çalışması ve uğraşı ile okulumuzda Şubeler ve Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasının birinci aşaması olan 9. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması tamamlandı.
Biz biliriz diyenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Efe Can, Tarık ve Alperen´den oluşan gözbebeği takımımız Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ´in gözetiminde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Gençlik Merkezleri arasında düzenlediği "Kim Bilir?" isimli bilgi Yarışmasında İL BİRİNCİSİ oldular ve EGE BÖLGE FİNALLERİNDE İZMİR´İ TEMSİL ETME HAKKINI KAZANDILAR.
Biz biliriz diyenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´den iki takımımız Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ´in gözetiminde Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışmasına katıldılar.