T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Fizik Alanı

Ara

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda bilgi ve becerilerini kayıt altına alanların okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Öğretmenlerimizin koordinesinde XVI. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasına 28  Kasım 2019  Perşembe günü saat 22:00'a kadar 1.etap için 141 öğrencimiz müracaat etmiş ve 28 Kasım 2019 - 22 Aralık 2019 tarihleri arasında 128 öğrencimiz Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya ve İngilizce alanlarından yarışmaya katılmıştır.

Tem

Uluslararası olimpiyat ve proje faaliyetlerinde Türk Bayrağını dalgalandıran gençlerin okulu İzmir Fen Lisesi'nde Değerli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL koordinesinde çok yönlü ve nitelikli öğrencimiz Cemre TAŞ 37.'si Portekiz'de Coimbra Devlet Üniversitesinde düzenlenen Youth Science Meeting'te hem eğitim aldı hem projesini sundu hem yeni arkadaşlıklar edindi hem de Türk Bayrağını en güzel şekilde dalgalandırdı.

Kas

Bilimin özünü irdeleyenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL koordinesinde Nükleer Bilimler Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berkay CAMGÖZ 9. ve 10. sınıf öğrencilerimize "Bilim Felsefesi" konusunda sunum yaptı.

Kas

Karanlığı aydınlatan laboratuvarlarda azim ve kararlılıkla çalışanların okulu İzmir Fen Lisesi´nde Değerli Fizik Öğretmenimiz Hacı Murat UÇAR koordinesinde 12. Sınıf öğrencilerimiz çeşitli düzenekler ile Dalga konusuyla ilgili teorik bilgilerini deneylerle fizik laboratuvarımızda gözden geçirdiler.

Kas

Uzayı merak edenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL koordinesinde Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Suzan DOĞAN 11. sınıf öğrencilerimize "Evren´de Yolculuk" temalı Astronomi Semineri verdi.

Ekm

Astronomi ile ilgilenenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL koordinesinde Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Araştırma Görevlisi Suzan DOĞAN 10. sınıf öğrencilerimize "Evren´de Yolculuk" temalı Astronomi Semineri verdi.

Ekm

Teorinin pratikle buluştuğu okul İzmir Fen Lisesinde Değerli Fizik Öğretmenimiz Hacı Murat UÇAR ve Değerli Fizik Öğretmenimiz Serkan YOLCU koordinesinde 12. Sınıf öğrencilerimiz çeşitli düzenekler ile Newton´ın Eylemsizlik Prensibini fizik laboratuvarımızda gözlemlediler.

Ekm

Kapalı alanlarda olduğu kadar açık alanlarda da bilimin serüven dolu dünyasını keşfedenlerin okulu İzmir Fen Lisesin de bu sefer Basınç Teması ile Fizik Deneyleri açık alanda gerçekleştirildi.

Ekm

Bilimi takip edenlerin ve üretenlerin okulu İzmir Fen Lisesi "Bilim Herkesi Birleştirir" etkinliklerine katıldı. Yaşar Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı "Bilim Herkesi Birleştirir" etkinliklerinde hem katılımcı hem izleyici olarak yer aldık.