T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Üniversite ve Meslek Tanıtımı

Şbt

Araştırma Üniversitesi olarak nitelikli bir eğitim sunan ve atıf sayısı yüksek bilimsel çalışmalara imza atan üniversite İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne (İYTE) Okul Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet GÜL liderliğinde Okul Psikolojik Danışmanımız Seyran CANBAZ koordinesinde ders öğretmenlerimizin gözetiminde 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz konuk oldular.

Ara

Bilimsel çalışmaları takip eden öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Müdür Yardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU ve Kıymetli Kimya Öğretmenimiz Hakan ERYUVA koordinesinde Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Sayın Doç. Dr. Mahmut TEPECİK ve Sayın Doç. Dr. Bihter ÇOLAK ESETLİLİ 9. Sınıf Öğrencilerimiz mesleki rehberlik yapmak ve ziraat konusunda bilgi vermek için okulumuza konuk oldular.

Ara

Bilinçli ve nitelikli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Okul Psikolojik Danışmanımız Seyran CANBAZ koordinesinde öğrencilerimize Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Burçin ÜNLÜ ve Üniversite Tanıtım Ofisi Uzamanları Boğaziçi Üniversitesinin özgün ve farklı yönlerini tanıttılar. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlarından başlayıp Boğaziçi Üniversitesindeki eğitime kadar geniş bir yelpazede üniversite hakkında bilgi verdiler.

Haz

Kariyerine yön verirken yakından uzağa tüm fırsatların farkında olan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Kıymetli Müdür Yardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU ve Değerli Okul Psikolojik Danışmanımız Ece YETİL koordinesinde öğrencilerimiz Bakırçay Üniversitesinin konuğu oldular.

Kas

Bilinçli bir şekilde hedef belirleyen ve planlı bir şekilde o hedefe doğru ilerleyen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Rehber Öğretmenimiz Ece YETİL koordinesinde 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimize Yeditepe Üniversitesinden Mimarlık Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ece CEYLAN BABA ve Uzmanlık Alanı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yan Dal Uzmanlığı ise Neonatoloji olan Dr. Öğr. Ü. Mustafa BERBER Yeditepe Üniversitesini tanıttılar.

Kas

Öğrencilerimizin bilinçli bir şekilde hedef belirlemelerini ve planlı bir şekilde o hedefe doğru yürümelerini destekleyen Okul İzmir Fen Lisesinde Okul Rehber Öğretmenimiz Seniha ARIKAN koordinesinde öğrencilerimize Yeditepe Üniversitesi tanıtım görevlileri Yeditepe üniversitesini tanıttı, çeşitli meslekler hakkında bilgi verdi ve üniversitenin sağladığı fırsatları anlattılar.

Kas

Öğrencilerimizin bilinçli bir şekilde hedef belirlemelerini ve planlı bir şekilde o hedefe doğru yürümelerini destekleyen Okul Müdürümüz Sayın Kazım BULUT´un uygun görüşü doğrultusunda Okul Psikolojik Danışmanımız Dilek ÖZSÜZ koordinesinde öğrencilerimize MEF Üniversitesi tanıtım görevlisi MEF üniversitesini tanıttı ve çeşitli meslekler hakkında bilgi verdi.