T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Yurt Dışı Bilim Etkinliklerimiz

Ock

Yabancı dili yerinde ve konuşarak öğrenen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Değerli İngilizce Öğretmenimiz Alime Zenger ve Kıymetli İngilizce Zümre Başkanımız Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde Londra'da Yaz Okulu bilgilendirme sunumu eğitim uzmanı tarafından 9. ve 10. sınıf öğrencilerimize verildi.

Kas

"Higgs Boson nedir?" sorusunun cevabını yerinde görenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Kıymetli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL ve Değerli İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizden oluşan İzmir Fen Lisesi kafilesi 19 KASIM 2019 - 24 KASIM 2019 tarihleri arasındaki Yurt Dışı Bilim Etkinlikleri gerçekleştirmiştir.

Kas

Bilimin aydınlığında azimle ve kararlılıkla çalışan gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Kıymetli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL ve Değerli İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizden oluşan İzmir Fen Lisesi kafilesi 19 KASIM 2019 - 24 KASIM 2019 tarihleri arasındaki Yurt Dışı Bilim Etkinlikleri gerçekleştirmiştir.

Kas

"İlim Çin'de de olsa ona tâlip olun." öğüdü ile yola çıkan gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Değerli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL ve Kıymetli İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizden oluşan İzmir Fen Lisesi kafilesi 19 KASIM 2019 - 24 KASIM 2019 tarihleri arasındaki Yurt Dışı Bilim Etkinliklerimiz kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

Kas

Bilimin serüven dolu yolunda ilerleyen öğrencilerimizin maceralarına macera, deneyimlerine deneyim, bilgilerine bilgi ve becerilerine beceri katan okul İzmir Fen Lisesi CERN Ekibi Değerli Fizik Zümremizin koordinesinde ve İngilizce Zümre Başkanımız Alime ZENGER desteğinde bugün Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN, Cenevre, İSVİÇRE´yi ziyaret ettiler.

Kas

Geleceğin bilim insanlarının okulu İzmir Fen Lisesi Değerli Fizik Zümremiz koordinesinde ve Kıymetli İngilizce Zümre Başkanımız Alime ZENGER desteğinde Bern´de Einstein´ın Evi ve İsviçre Çikolata Dükkanları ziyareti ile devam ediyor.

Kas

Bilimin benzersiz dünyasını keşfedenlerin okulu İzmir Fen Lisesi Değerli Fizik Zümremiz koordinesinde ve Kıymetli İngilizce Zümre Başkanımız Alime ZENGER desteğinde Zürich Technorama Bilim Merkezi ziyareti ile devam ediyor.

Kas

Yurt dışındaki bilimsel çalışmaları da takip edebilenlerin okulu İzmir Fen Lisesinden Yurt Dışı Bilim Etkinliklerimiz kapsamında Değerli Fizik Zümremiz koordinesinde ve İngilizce Zümre Başkanımız Alime ZENGER desteğinde öğrencilerimiz Avrupa Nükleer Araştırma Merkesi CERN İSVİÇRE ziyaretleri başladı.

Kas

Bilime gönül veren azimli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesi bugün Değerli Fizik Öğretmenimiz Vildan AKYOL ve Kıymetli Fizik Öğretmenimiz Osman AYDIN koordinesinde CERN Gezisine katılacak öğrencilerimiz İzmir Ekonomi Üniversitesi´nde Prof. Dr. Abbas Kenan ÇİFTÇİ hocamızdan CERN ve Parçacık Fiziği konusunda ders aldılar.

Ekm

Fizik Zümremiz Koordinesinde Öğrencilerimize Konferans Salonumuzda Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi Tanıtıldı.

Eyl

Küçülen dünyada büyüyen liderlerin okulu İzmir Fen Lisesinden yine bir yurt dışı etkinlik haberimiz var. Müdürümüz Sayın Ali Bayram TETİK´nin uygun görüşü doğrultusunda İngilizce Zümre Başkanımız Alime ZENGER koordinesinde öğrencilerimiz Londra İngilizce Yaz Okuluna katılmak için İngiltere´ye gittiler.