T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Haberler

Haz

Temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında bilimsel çalışmalar yürüten azimli, kararlı ve vatan sevgisi yüksek gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde  İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi'nin himayelerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Yiğit koordinesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu'nun yakın desteğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK 2204A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına başvuran proje ekiplerimizden Dr. Meryem YAZICI'nın danışmanlığını yürüttüğü Öğrencimiz Ayşe Serra KÖŞGER'in Biyoloji Alanında Sağlık ve Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Tematik Alanında sunduğu "AKUT LENFOBLASTİK LÖSEMİDE BİTKİSEL KÖKENLİ KİMYASALLARIN ANTİKANSER ETKİLERİNİN GÖZLEMLENMESİ" isimli projesi BİRİNCİ olmuştur.

Haz

Faydalı faaliyetlerle kendilerini geliştiren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Zeka ve Satranç Kulübü Aktif Üyesi Eren Erpalabıyık, Türkiye Zeka Vakfı tarafından 26. düzenlenen Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2021'e katıldı ve elemeleri geçerek Türkiye Finallerinde başarılı oldu.

Haz

Üsküdar Amerikan Lisesi'nin "Geldim, Gördüm, Kodladım" parolası ile düzenlediği CodeFest Etkinliğinde okulumuzu temsil eden 3 ekibimiz ilk 5'te yer aldılar. Hüsnü Arkca ve Alperen Tupurtu ikinci, Burak Işıner Eker ve Ömer Atilla Gün dördüncü ve Mümtaz Mert Demir ve Arhan Barut beşinci oldular ve ödül kazandılar.

Haz

Hem akademik başarısı hem de kültürüne bağlılığı yüksek gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 29 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:30'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "29 Mayıs İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet" temalı liseliler arası bilgi yarışmasına katıldılar.

Haz

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları IV. Ulusal Bilim Kampı Projeler Yarışmasında İzmir Fen Lisesi "İleri Robotik Sistemler ve Mekatronik" alanında Türkiye  1.si oldu.

Kıymetli Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU liderliğinde Değerli Kimya Öğretmenimiz Dr. Gülseren COŞKUN ve öğrencilerimiz Bünyamin Emre EFE ile Kerem DIŞPINAR´a bilime ayırdıkları zaman ve verdikleri emekten dolayı teşekkür ederken gösterdikleri performans ve aldıkları sonuçtan ötürü de kendilerini tebrik ederiz.

May

Bakanlığımızın basın açıklamasıdır.

May

"Mezunlarımız Anlatıyor" isimli etkinliğimizi Koç Üniversitesi Tanıtımı ile birleştirerek Ekonomi alanında hem ülkemizde hem yurt dışında önemli çalışmalar yapmış ve hala deneyim ve birikimleri ile alanında söz sahibi mezunlarımız Doç. Dr. Murat DEMİRCİ ile Koç Üniversitesi Tanıtım Ekibini Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ koordinesinde okulumuz öğrencileri ile buluşturduk.

May

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ömer Yahşi himayelerinde gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları çalışmaları kapsamında Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi Bilgisayar Öğretmeni Dr. Mustafa Coşkun (İzmir Olimpiyat Çalışmaları Bilgisayar Alanı Eğitimcisi) koordinesinde ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga CAN'ın (TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Alanı Akademik Kurulu Başkanı) İzmir'de TÜBİTAK 2202'ye hazırlanan öğrencilere TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Alanını anlattığı sunuma Bilgisayar Olimpiyat Takımımızın Danışman Öğretmeni Sertaç ATEŞ ve 9. Sınıf Bilgisayar Olimpiyatçılarımız katıldılar.

May

Hem okulunun faaliyetlerinden yararlanan hem de okuluna vefa gösterip tanıtımlarda okulunu anlatan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ koordinesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde Tanıtım Ekibimiz ve Örnek Öğrencilerimiz ortaokullara okulumuzu bir çok yönü ile tanıttı.

May

Mevcut durumu analiz ederken bir kaç hamle ötesini düşünerek strateji kuran öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ, Kıymetli Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ, Değerli Fizik Öğretmenimiz Serkan YOLCU ve Kıymetli Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN koordinesinde 13 öğrencimizin ve öğretmenimizin katılımıyla Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Özel Satranç Turnuvamızı gerçekleştirdik.

May

Kurtuluş kıvılcımı ile tutuşan meşalenin en azimli ve en kararlı taşıyıcılarının okulu İzmir Fen Lisesi´nde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Törenimizi yoğun öğrenci ve veli katılımımızla çevrim içi bir şekilde ve anlamına yakışan titizlikte Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda Müdür Yardımcımız Eylem KILIÇASLAN´ın koordinesinde, titiz çalışan etkinlik komitemizin sorumluluğunda gerçekleştirdik.

May

Eğitim meşalesini taşıma sorumluluğu ile her geçen gün daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim yapma uğraşı veren ve her alanda her zaman en iyi olma vizyonu ile hareket eden İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır:

May

Seviyesini akranları ile ölçmenin ötesine geçerken de kendilerini çok yönlü geliştiren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde madalyalara doymayan Matematik Olimpiyat Takımımızın Madalyalı Üyesi Burak katıldığı Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavında en iyi dereceyi alarak bilgi ve becerisini gösterdi.

May

Bireysel olarak katıldıkları etkinliklerde de okulumuzu sevindiren sonuçlar alırken kendilerini geliştiren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Akıllara Seza dergimizin isim babası ve eski editörü, Okullar Arası Zeka Şampiyonası Türkiye Finallerine katılan ve derece alan takımımızın kaptanı, Satranç ve zeka Oyunları Kulübümüzün etkin üyelerinden Eren Erpalabıyık Oyun 2021 Türkiye Finallerine seçildi.

May

Bakanlığımızın sınavların yapılması ile ilgili açıklamaları doğrultusunda İzmir Fen Lisesinde sınavlar aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir.