T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Haberler

Mrt

24 Mart 2023 Cuma Günü mezunlarımızın bilgi, beceri, deneyim ve anılarını paylaştıkları, öğrencilerimize kıvılcım oldukları, rol model örnekler olarak öğrencilerimizi etkiledikleri faaliyetimizin bu ayki misafiri 1993 Yılı Mezunumuz Sayın Doç. Dr. İsmail YÜREKLİ oldu.

Mrt

Endonezya Genç Bilim Adamları Derneği (IYSA) tarafından düzenlenen Uluslararası Gençlik Bilim Fuarında Hayat Bilimleri Kategorisinde (Life Sciences Category) "Derin Öğrenme Kullanılarak Mobil Platformda Tavuk Dışkısından Hastalık Tespiti" (Disease Detection from Chicken Feces on a Mobile Platform Using Deep Learning) isimli projeleri ile Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in danışmanlığında çalışan öğrencilerimiz Burak Sina AKBUDAK ve Aliberk SANDIKÇI, GÜMÜŞ Madalya kazanmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Küresel Gençlik Girişimcilik Yarışması 2023 için 14 Mart Çarşamba Günü düzenlenen Türkiye Ulusal Seçim Yarışmasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ gözetiminde çalışan öğrencilerimiz Türkiye'yi temsil etmek için seçilmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında 12 alanda toplam 27.013 başvurudan 1.440 proje, yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda yarışmanın bölge aşaması proje değerlendirmelerine katılmaya hak kazandığı 21 Mart 2023'te TÜBİTAK'ın İnternet Sitesinden duyuruldu. Okulumuz bünyesinde yapılan çalışmalardan 7 tanesi İZMİR BÖLGE SERGİSİNE davet edildi. İlgili yarışmanın proje değerlendirmeleri 3-4 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacaktır.

Mrt

21 Mart 2023 Salı Günü Mart Ayı Kök Değerler Eğtimi kapsamında SEVGİ teması ile yapılan etkinlikler arasında 9. Sınıflarımızın Sınıf Rehber Öğretmenleri Matematik Öğretmenimiz Sevim ÖZTÜRK, Biyoloji Öğretmenimiz Zuhal GÜL ve Coğrafya Öğretmenimiz Meltem UÇAR 9. sınıflarımızla birlikte önce kağıttan uçak tasarımları yapmış adında da okul bahçemizde Birinci Geleneksel Kağıt Uçak Tasarımı ve Uçurtma Yarışması kapsamında kağıt uçakları yarıştırmışlardır.

Mrt

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda törenden sorumlu müdür yardımcımızın ve titiz çalışan etkinlik komisyonumuzun koordinesinde konferans salonumuzda Çanakkale Zaferini Kutlama ve Şehitlerimizi Anma Törenimizi anlamına yakışan şekilde gerçekleştirdik.

Mrt

Çanakkale Zaferinin yıl dönümü dolayısıyla Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ bir mesaj yayımlamıştır:

Mrt

13 Mart 2023 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesinde düzenlenen NASA'nın Uzay Yolculuğu Konferansına Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ ve İngilizce Öğretmenimiz Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde 48 öğrencimiz katılmıştır.

Mrt

2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları açıklandı. 6 alanda düzenlenen ve 1130 proje ekibinin proje sunduğu yarışmada ilk 95'e kalarak finallere çağrılan iki ekibimizi tebrik ediyor ve ekiplerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

Küresel Gençlik Girişimcilik Yarışması 2023 için Türkiye Ulusal Seçim Yarışmasında 14 Mart Çarşamba Günü saat 09.00 – 21.00 arasında okulumuzun robot odasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in gözetiminde öğrencilerimiz okulumuzu temsil ettiler.

Mrt

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda törenden sorumlu müdür yardımcımızın ve titiz çalışan etkinlik komisyonumuzun koordinesinde okul bahçemizde İstiklal Marşının Kabulünü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Törenimizi anlamına yakışan şekilde gerçekleştirdik. 

Mrt

İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolayısıyla Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ bir mesaj yayımlamıştır:

Mrt

İş Geliştirme Yöneticisi Sayın Özlem Değirmenci robot veya programlama dilleri konusunda istekli, ilgili veya deneyim sahibi öğrencilerimize Sanal Robot Platformu ve Programlama konusunda eğitim verdi.

Mrt

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Berkay CAMGÖZ 9. sınıf öğrencilerimize Radyasyon Konusunda eğitim verdi.

Mrt

Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN koordinesinde ve Almanca Öğretmenimiz Sedat YOLCU desteğinde düzenlenen Sınıflar Arası Halı Saha Futbol Turnuvamız yoğun katılımlı taraftar grubunun heyecanlı tezahüratları ve sahadaki yüksek ve kaliteli futbol ile finallere ulaştı.