T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

İzmir Fen Lisesi

Telefon
0 232 388 10 30
Belgegeçer
eposta ile belgelerinizi iletiniz.
WEB
https://ifl.meb.k12.tr
Adres
Erzene Mahallesi Ankara Caddesi No 172/59 Bornova, İzmir Ege Üniversitesi Kampüsü İçindeyiz.
Vizyon
Her zaman her alanda en iyi olmak…
Misyon
Misyonumuz Biz Türkiye ve dünya için bilim, teknoloji ve fen alanında çağımızın gerektirdiği sorgulayan yaratıcı düşünen, araştıran ve üreten bireyler yetiştiren İZMİR FEN LİSESİYİZ. Amacımız öğrencilerimizin; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olmalarını Yüksek öğrenime hazırlanmalarını Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını Bireysel yetenekleri dikkate alınarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.
Başarılar
Akademik Başarı bölümünden incelenebilir.
Öğretmen :30
Öğrenci :341
Derslik :18
Atölye-İşlik :1
Konferans Salonu :1
Çok Amaçlı Salon :7
Spor Salonu :1
Kimya Laboratuvarı :1
Biyoloji Laboratuvarı :1
Fizik Laboratuvarı :1
BT Sınıfı :1
Resim Sınıfı :1
Kütüphane :1
Kütüphane Kitap Sayısı :6844
Yatakhane Koğuşu :1
Yemekhane :1
Öğretim Şekli :Normal
Saatler
8:40-15:50
Isınma
Doğalgaz
Bağlantı
Fatih Projesi Fiber İnternet
Yabancı Dil
İngilizce
Ulaşım
Ege Üniversitesi Metro İstasyonundan 850 metre uzaktayız. Ege Üniversitesi Kampüsü içindeyiz. Ege Üniversitesinin önünden geçen tüm dolmuş ve otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Servis Bilgisi
Karşıyaka ve Manisa Servisimiz vardır.
Yerleşim Yeri
Erzene Mahallesi Ankara Caddesi No 172/59 Bornova, İzmir (Ege Üniversitesi Kampüsü İçindeyiz)
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
İzmir Valiliğine uzaklık: 11,9 (Araba ile 24 dakika) Bornova Kaymakamlığına uzaklık: 2,1 Km (Yürüyerek 28 dakika) Ege Üniversitesi Metro İstasyonuna uzaklık: 850 metre (Yürüyerek 10 dakika)
Kontenjan Bilgileri
90
Taban-Tavan Puan Bilgileri
https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx
Okulun Sınav Başarı Durumu
Akademik Başarı bölümünden incelenebilir.
Sınavala Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
2018-2019 Eğitim öğretim yılı % 75
Sportif Etkinlikler
Satranç-Voleybol-Basketbol-Futbol-Masa Tenisi
Bilimsel Etkinlikler
Akademik Başarı ve Etkinliklerimiz bölümünden incelenebilir. Okulumuz proje okulu olduğundan bu yana TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları ile ilgili tüm rekorları elinde bulundurmaktadır. Başka bir deyişle, Proje okulu olduğumuzdan beri bu konuda Türkiye 1.´siyiz.
Proje Çalışmaları
Akademik Başarı ve Etkinliklerimiz bölümünden incelenebilir. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına her yıl artan sayıda proje çalışmamız ile müracaat etmekle birlikte bu alanda da bu yıl 32 Nitelikli Proje Başvurusu ile Proje Okulları arasında yine birinciyiz.
Yurtdışı Proje Faaliyetleri
Akademik Başarı ve Etkinliklerimiz bölümünden incelenebilir. Her yıl CERN gezisi yapılmakta olup Bilim Olimpiyatları ve Araştırma Projelerindeki başarılarımızdan dolayı ülkemizi de yurt dışında çeşitli yarışmalarda milli takım seviyesinde temsil etmekteyiz.
Diğer Hususlar
Öğrencilerimizin önce iyi bir insan olmaları ve hayırlı evlatlar olarak yetişmeleri birinci önceliğimiz olmakla birlikte TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları ve Üniversite Sınav Başarısı okulumuzun dikkat ettiği üç önemli alandır. e-Posta Adresimiz: 164785@meb.k12.tr
Yazdır