T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Yapay Zekada İlk Sertifikayı Eylül Aldı

Bilime olan meraklarını ve öğrenmeye olan isteklerini faydalı bir şekilde kullanabilen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Kıymetli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde ders içi etkinliklerin yanı sıra ders dışı etkinliklere de katılan öğrencilerimizden Selver Eylül KÜÇÜK Bilgeİş platformunda sunulan "Herkes için Yapay Zeka I" eğitimini tamamlayarak bu eğitim için okulumuzdan sertifika alan ilk öğrenci olmuştur.

Bilime olan meraklarını ve öğrenmeye olan isteklerini faydalı bir şekilde kullanabilen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Kıymetli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde Bilgisayar Bilimi kapsamında ders içi etkinliklerin yanı sıra ders dışı etkinliklere de katılan öğrencilerimizden Selver Eylül KÜÇÜK Bilgeİş platformunda sunulan "Herkes için Yapay Zeka I" eğitimini tamamlayarak bu eğitim için okulumuzdan sertifika alan ilk öğrenci olmuştur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi ve ODTÜ Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Yöneticisi Sayın Prof. Dr. Kürşat ÇAĞILTAY'ın proje koordinatörü olduğu, İzmir Fen Lisesi öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği ve Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin finanse ettiği Bilgeİş Platformu üzerinden sunulan ve "Herkes için Yapay Zeka I" eğitimini okulumuz öğrencileri arasında ilk tamamlayarak ODTÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Verşan KÖK tarafından imzalanan sertifikayı alan öğrencimiz Selver Eylül KÜÇÜK'ü tebrik ederiz.

ODTÜ Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Yöneticisi Sayın Prof. Dr. Kürşat ÇAĞILTAY'ın öncülüğünde Türkiye'yi aydınlatmaya devam eden Bilgeİş projesi ile bilişim alanında öğrencilerimiz kendilerini geliştirmeye devam etmektedir.

Öğrencilerimizin bilişim alanında kendilerini geliştirmelerinde okulumuza imkan veren ve destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Eğitim Adresi: https://bilgeis.net/tr/courses/149/herkes-icin-yapay-zeka-i

 

Yapay Zekada İlk Sertifikayı Eylül Aldı

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 27.10.2020 - Güncelleme: 28.10.2020 00:22 - Görüntülenme: 941
  Beğen | 15  kişi beğendi