T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Etiket Sonuçları: meb

Haz

Temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında bilimsel çalışmalar yürüten azimli, kararlı ve vatan sevgisi yüksek gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde  İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi'nin himayelerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Yiğit koordinesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu'nun yakın desteğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK 2204A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına başvuran proje ekiplerimizden Dr. Meryem YAZICI'nın danışmanlığını yürüttüğü Öğrencimiz Ayşe Serra KÖŞGER'in Biyoloji Alanında Sağlık ve Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Tematik Alanında sunduğu "AKUT LENFOBLASTİK LÖSEMİDE BİTKİSEL KÖKENLİ KİMYASALLARIN ANTİKANSER ETKİLERİNİN GÖZLEMLENMESİ" isimli projesi BİRİNCİ olmuştur.

Haz

Faydalı faaliyetlerle kendilerini geliştiren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Zeka ve Satranç Kulübü Aktif Üyesi Eren Erpalabıyık, Türkiye Zeka Vakfı tarafından 26. düzenlenen Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2021'e katıldı ve elemeleri geçerek Türkiye Finallerinde başarılı oldu.

Haz

Üsküdar Amerikan Lisesi'nin "Geldim, Gördüm, Kodladım" parolası ile düzenlediği CodeFest Etkinliğinde okulumuzu temsil eden 3 ekibimiz ilk 5'te yer aldılar. Hüsnü Arkca ve Alperen Tupurtu ikinci, Burak Işıner Eker ve Ömer Atilla Gün dördüncü ve Mümtaz Mert Demir ve Arhan Barut beşinci oldular ve ödül kazandılar.

Haz

Hem akademik başarısı hem de kültürüne bağlılığı yüksek gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 29 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:30'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "29 Mayıs İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet" temalı liseliler arası bilgi yarışmasına katıldılar.

Haz

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları IV. Ulusal Bilim Kampı Projeler Yarışmasında İzmir Fen Lisesi "İleri Robotik Sistemler ve Mekatronik" alanında Türkiye  1.si oldu.

Kıymetli Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU liderliğinde Değerli Kimya Öğretmenimiz Dr. Gülseren COŞKUN ve öğrencilerimiz Bünyamin Emre EFE ile Kerem DIŞPINAR´a bilime ayırdıkları zaman ve verdikleri emekten dolayı teşekkür ederken gösterdikleri performans ve aldıkları sonuçtan ötürü de kendilerini tebrik ederiz.

Haz

May

Bakanlığımızın basın açıklamasıdır.

May

"Mezunlarımız Anlatıyor" isimli etkinliğimizi Koç Üniversitesi Tanıtımı ile birleştirerek Ekonomi alanında hem ülkemizde hem yurt dışında önemli çalışmalar yapmış ve hala deneyim ve birikimleri ile alanında söz sahibi mezunlarımız Doç. Dr. Murat DEMİRCİ ile Koç Üniversitesi Tanıtım Ekibini Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ koordinesinde okulumuz öğrencileri ile buluşturduk.

May

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ömer Yahşi himayelerinde gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları çalışmaları kapsamında Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi Bilgisayar Öğretmeni Dr. Mustafa Coşkun (İzmir Olimpiyat Çalışmaları Bilgisayar Alanı Eğitimcisi) koordinesinde ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga CAN'ın (TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Alanı Akademik Kurulu Başkanı) İzmir'de TÜBİTAK 2202'ye hazırlanan öğrencilere TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Alanını anlattığı sunuma Bilgisayar Olimpiyat Takımımızın Danışman Öğretmeni Sertaç ATEŞ ve 9. Sınıf Bilgisayar Olimpiyatçılarımız katıldılar.

May

Hem okulunun faaliyetlerinden yararlanan hem de okuluna vefa gösterip tanıtımlarda okulunu anlatan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ koordinesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde Tanıtım Ekibimiz ve Örnek Öğrencilerimiz ortaokullara okulumuzu bir çok yönü ile tanıttı.

May

May

Mevcut durumu analiz ederken bir kaç hamle ötesini düşünerek strateji kuran öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ, Kıymetli Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ, Değerli Fizik Öğretmenimiz Serkan YOLCU ve Kıymetli Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN koordinesinde 13 öğrencimizin ve öğretmenimizin katılımıyla Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Özel Satranç Turnuvamızı gerçekleştirdik.

May

Kurtuluş kıvılcımı ile tutuşan meşalenin en azimli ve en kararlı taşıyıcılarının okulu İzmir Fen Lisesi´nde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Törenimizi yoğun öğrenci ve veli katılımımızla çevrim içi bir şekilde ve anlamına yakışan titizlikte Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda Müdür Yardımcımız Eylem KILIÇASLAN´ın koordinesinde, titiz çalışan etkinlik komitemizin sorumluluğunda gerçekleştirdik.

May

Eğitim meşalesini taşıma sorumluluğu ile her geçen gün daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim yapma uğraşı veren ve her alanda her zaman en iyi olma vizyonu ile hareket eden İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır:

May

May

Seviyesini akranları ile ölçmenin ötesine geçerken de kendilerini çok yönlü geliştiren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde madalyalara doymayan Matematik Olimpiyat Takımımızın Madalyalı Üyesi Burak katıldığı Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavında en iyi dereceyi alarak bilgi ve becerisini gösterdi.

May

Bireysel olarak katıldıkları etkinliklerde de okulumuzu sevindiren sonuçlar alırken kendilerini geliştiren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Akıllara Seza dergimizin isim babası ve eski editörü, Okullar Arası Zeka Şampiyonası Türkiye Finallerine katılan ve derece alan takımımızın kaptanı, Satranç ve zeka Oyunları Kulübümüzün etkin üyelerinden Eren Erpalabıyık Oyun 2021 Türkiye Finallerine seçildi.

May

Bakanlığımızın sınavların yapılması ile ilgili açıklamaları doğrultusunda İzmir Fen Lisesinde sınavlar aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir.

May

May

Akılcı stratejilerle ilerleyen, faydalı faaliyetlerle zamanını değerlendiren azimli ve kararlı gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde 10 öğrencimiz 2020–2021 Okul Sporları İzmir Online Satranç İl Seçmelerinde okulumuzu temsil ettimişlerdi. Seçmelerin sonuçları açıklandı ve öğrencilerimiz takım olarak İl Dördüncüsü oldular.

May

En verimli ve nitelikli şekilde öğrenci, veli ve öğretmen işbirliğini gerçekleştirebilenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ başkanlığında müdür yardımcılarımızın koordinesinde okul psikolojik danışmanımız ve rehber öğretmenimiz ile sınıf rehber öğretmenlerimizin desteğinde çevrim içi olarak 9., 10., 11. ve 12. sınıflarımız için ayrı ayrı veli toplantılarımızı ders öğretmenlerimizin ve velilerimizin yüksek katılımı ile tamamladık.

May

Hem şubenin ilerlemesi hem de kişisel ilerlemenin izlenmesi ile gerektiğinde düzeltici gerektiğinde iyileştirici faaliyetlerin planlandığı ve sonuçlarının değerlendirildiği okul İzmir Fen Lisesinde Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU koordinesinde Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Eylem Kılıçaslan ile Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ desteğinde sınıf danışman öğretmeni ve sınıfın dersine giren öğretmenlerimizin katılımı ile olağan ve özel durumlar için yapılan Şube Öğretmenler Kurulu çalışmalarımız planlı takvimimize uygun olarak ve gerekli durumlarda gündeme özel toplanarak çalışmalarına devam etmektedir.

May

May

Öğrencilerimizin araştırma projesi yapmalarına, teknoloji üretmelerine ve patent almalarına önem veriyoruz.

Nis

Her ne kadar matematik ve fen bilimlerinde derinlemesine çalışsalarda güncel ve gündem olan konulardan da haberdar olan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ gözetiminde 7 takım oluşturan 21 öğrencimiz Bornova Gençlik Merkezi Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenen 2021 Yılı Gençler Arası Bilgi Yarışması İzmir İl Finali Lise Kategorisi Bilgi Yarışmasına katıldılar.

Nis

Vefalı mezunlarının rol model oldukları azimli öğrencileri ile nitelikli bir okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ işbirliği ile İzmir Fen Lisesi Medya Kulübü İlham Veriyorlar Komisyonu, Mezunlarımızın Yurt Dışı İletişim Koordinatörü Gencay Mutlu ÖLÇER'i konuk ettiler.

Nis

Ulusalda rekor üzerine rekor kırdıktan sonra uluslararasında da rekorlara doymayan, azimli, çalışkan ve bilim insanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde yine kimya ve yine bir bilimsel başarı haberimiz var. Rusya'nın evsahipliğinde 55´incisi çevrim içi düzenlenen Uluslararası Mendeleyev Kimya Olimpiyatı´nda Türk Milli Takımında yer alan Deniz GÜNER ve Fatma TOSUN şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil edip bir gümüş ve bir bronz madalyayı ülkemize getirirken bu alandaki uluslararası rekorumuzu da kırmış oldular.

Nis

"Nasıl başardın ve ileride ne yapacaksın" sorularına cevap verenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Bilim Kurulumuzun gözetiminde Bilim Olimpiyatlarına çalışan Matematik Olimpiyat Takımı Üyesi Öğrencimiz Zeynep Ebrar KARADENİZ Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatında (European Girls' Mathematical Olympiad - EGMO) ülkemizi gururla ve başarıyla temsil edip GÜMÜŞ MADALYA kazandıktan sonra medya Zeynep'in başarısını yazdı ve yayımladı.

Nis

Matematiğin engin dünyasında derin çalışmalar yaparak ilerleyen nitelikli ve çalışkan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde BUCA Belediyesinin 14 - 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirdiği Uluslararası Müzik, Bilim, Enerji ve Mühendislik Fuarı finalinde Ceren ve Zeynep projeleri ile Rusya'da ülkemizi Matematik Öğretmenimiz Münire ŞİMŞEKER'in danışmanlığında temsil etme hakkı kazanmışlardı. 16 Nisan 2021 tarihinde saat 15:35'te öğrencilerimiz projelerini jüriye sundular. Jüri değerlendirmesi sonucu 23 Nisan 2021 tarihinde okulumuz için bu yılın ilk ULUSLARARASI PROJE İKİNCİLİĞİ derecesi gelmiş oldu.

Nis

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünü idrak eden ve her daim değerlerine sahip çıkan kültürlü ve azimli öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesi´nde Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Törenimizi anlamına yaraşır bir şekilde çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

Nis

Türk bayrağının gölgesinde özgür bir şekilde yetişen öğrencilerimizin ulusal egemenliğimizin ve değerlerimizin bilincinde yetişmesi için uğraş veren okul İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır.

Nis

Zaman ve emeklerin zengin akademik ve sosyal etkinliklere dönüştüğü faydalı bir okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ başkanlığında Bilim Kurulumuz ve ertesi gün Öğretmenler Kurulumuz toplantılarını gerçekleştirerek mevcut şartlar altında öğrencilerimiz için en iyi ve en verimli etkinliklere odaklanarak okulumuzdaki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin mevcut durumunu değerlendirip temmuz ayına kadarki planımızı gözden geçirdiler.

Nis

Araştırma projelerinde yer alarak bilimi öğrenen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Üniversite Okul İşbirliği kapsamında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Tümleşik Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Mehmet POLAT Biyoloji Zümremizin evsahipliğinde 9. sınıflarımıza yönelik "Bir Ufuk Olarak Nanoteknoloji" isimli çalışmaları ile konuğumuz oldular.

Nis

Bilim insanı olma yolculuğunda bilime dokunarak ilerleyen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Kimya Öğretmenimiz Dr. Gülseren COŞKUN danışmanlığında son sınıf öğrencilerimiz Sude ve Neva katıldıkları BİSEP Ortaöğretim Öğrencileri Arası Bilim Projesi Yarışmasında İkinci olmuşlardır.

Nis

Bütçeli projeleri planlayıp yürütebilen girişimci ruhlu öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Zehra Handan EKİNCİ danışmanlığında Vatan Türker'in başkanlığını yaptığı Girişimcilik Kulübünün bu etkinlikteki konuğu Ali ERDURMUŞ öğrencilerimizle çevrim içi olarak buluştu.

Nis

Kendilerini çok yönlü geliştirme fırsatlarını keşfedip bu fırsatları değerlendirenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu'nun düzenlediği İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Biriminden Matematik Öğretmeni Zuhal ÖZBAYAN ERİK koordinesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde 17 öğrencimiz Oyuncu Beyinler Turnuvasının 1. Elemesine katıldı.

Nis

Her daim öğrenme fırsatını lehine çeviren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in gözetiminde 15 Nisan 2021 tarihinde saat 14:00'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması" isimli ve DENİZLERİN ÖNEMİ konulu bilgi yarışmasına öğrencilerimiz katıldılar.

Nis

Öğrencilerimizin yaptıkları buluşları veya tasarladıkları faydalı modelleri patentleyebilmeleri için onlara destek olacak öğretmenlerimize ve okul yönetimimize Türk Patent Enstitüsü ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki işbirliği kapsamında eğitim verildi.

Nis

Bilgisayar Bilimi Kulübü etkinlikleri kapsamında Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in koordinesinde ve öğretmenimizin de bizzat katıldığı Yazılım Mühendisi Ömer Cengiz tarafından verilen "Introduction to Python Programming" eğitimine okulumuzdan katılan öğrencilerimizden Kübra ve Ahmet Taha eğitimi başarılı bir şekilde tamamlamış ve katılım sertifikası almıştır.

Nis

Temel bilimlerde ileri düzey çalışmalarda yer alarak bilimsel çalışmalarda fark yaratan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Bilim Kurulumuzun gözetiminde Bilim Olimpiyatlarına çalışan Matematik Olimpiyat Takımı Üyesi Öğrencimiz Zeynep Ebrar KARADENİZ Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatında (European Girls' Mathematical Olympiad - EGMO) ülkemizi gururla ve başarıyla temsil edip GÜMÜŞ MADALYA kazanmışlardır.

Nis

Nis

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ, Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğindeki salgın tedbirleri kapsamında seyreltilmiş ekibimizi TÜBİTAK 2202 ve TÜBİTAK 2204A kapsamındaki Bilim Olimpiyatları ve Araştırma Proje çalışmalarındaki başarılarından dolayı kutladı.

Nis

Planlı ve örgütlü bir şekilde çalışarak mevcut kaynakları en etkin ve verimli şekilde değerlendirebilenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde mezunlarımız hem okulumuzun stratejik planı ve ihtiyaçları ile ilgili okul yönetimimizle hem de mezun koordinasyonu sağlamak ve iletişimi canlı tutmak için kendi aralarında toplantılar düzenliyorlar.

Nis

Satranç oynamaya ve strateji kurmaya salgın döneminde de devam eden bir elinde bin marifet öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde 10 öğrencimiz 2020–2021 Okul Sporları İzmir Online Satranç İl Seçmelerinde okulumuzu temsil ettiler.

Nis

İyi bir analiz ve bu analizden çıkarılan sonuç ile görülmeyeni görebilen çalışan ve azimli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in koordinesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK destekleri ile Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında Ege Bölge Birincisi olarak Türkiye Finallerinde 99 okul takımı ile karşılaşan 11. Sınıf Öğrencilerimiz Eren, Zeynep ve Alper İzmir Fen Lisesini en iyi şekilde temsil ederek 99 takım arasından sıyrılıp Türkiye ALTINCISI olmuşlardır.

Nis

Başarılarını vizyonu doğrultusunda her alanda perçinlerken öğrencilerinin çok yönlü gelişmelerini destekleyen okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda İzmir Okullar Arası Online Satranç Turnuvasına katılan öğrencilerimiz için yapılacak tören salgın tedbirleri kapsamında iptal edilince Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL (Beden Eğitimi) federasyon temsilcilerinden okul kupalarımızı ve madalyalarımız teslim aldı. Okulumuzda sergilenecek olan Kupalarımız ve yüz yüze eğitimde öğrencilerimize takdim edilecek madalyalarımız ise okul yönetimimize Beden Eğitimi Zümre Başkanımız Ümit KALKAN tarafından teslim edildi.

Nis

İnsanı seven, insana yardımcı olan ve insanları anlayan nitelikli hekimler olmak için üniversiteye gidecek olan azimli ve çalışkan gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU'nun koordinesinde Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ desteğinde Ege Üniversitesi ile yapılan işbirliği kapsamında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Cemil GÜRGÜN ile Ege Üniversitesi Diş Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Nazan ERSİN Ege Üniversitesi ve Fakülte Tanıtımlarını Selcan ÖZTÜRK'ün moderatörlüğünde okulumuz öğrencilerine yaptılar ve öğrencilerimizin sorularını yanıtladılar.

Nis

Zorlukları fırsata çevirebilen ve çalışmanın hakkını verenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Zehra Handan EKİNCİ danışmanlığında Vatan Türker'in başkanlığını yaptığı Girişimcilik Kulübünün bu etkinlikteki konuğu İFL'97 mezunumuz Dr. Taylan YILDIZ öğrencilerimizle çevrim içi olarak buluştu.

Nis

Bilgi çağında üstel bir hızda artan verilerin içinden doğru veriyi seçip işleyebilen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in koordinesinde Bilgisayar Bilimi Kulübümüzün desteğinde öğrencilerimiz 02 Nisan 2021 tarihlerinde Global AI Top Learner Programına kayıtlı kullanıcılara/programcılara özel düzenlenen "Veri Bilimcinin Bir Haftasına Yolculuk" isimli Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf Öğrencisi İbrahim Gürkan Yeşilbağ'ın verdiği eğitime katıldılar.

Nis

Kendisini her daim geliştirerek ışık olduğu öğrencilerine yeni öğrenme ve öğretim yaklaşımları ile nitelikli eğitim ve öğretim faaliyetleri hazırlayan öğretmenlerin azimli ve kararlı bir şekilde ülkesini severek çalıştığı ilçe Bornova'da İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU himayelerin Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen "UNESCO Dijital Yenilikçi Öğrenme - Öğretme Yaklaşımları" çevrim içi seminerinde Dr. Hüseyin KOCASARAÇ hocamızın moderatörlüğünde Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi Bilişim Teknoloji Öğretmeni Dr. Pelin DÖNMEZ'i dinledik.

Nis

Her daim öğrenme fırsatını lehine çeviren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in gözetiminde Akıllara Seza Dergisi Editörü Eren'in takibinde öğrencilerimiz 01 Nisan 2021 tarihinde saat 14:00'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması" isimli ve SIFIR ATIK konulu bilgi yarışmasına katıldılar.

Nis

52.´si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması için İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi'nin himayelerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Yiğit koordinesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu'nun yakın desteği ile hazırlanan 2 projemiz İzmir Bölge Sergisinde Biyoloji Alanında BİRİNCİLİK ve Matematik Alanında İKİNCİLİK alarak okulumuzu temsil etmişlerdir. Biyoloji Alanında BİRİNCİLİK kazanan projemiz ise İZMİR'i TÜBİTAK 2204A Türkiye Finallerinde temsil edecektir.

Nis

"İyi ki İzmir Fen Liseliyim" diyen ve okulunu seven öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU başkanlığında Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ koordinesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in desteğinde 9. ve 10. sınıflarımız Bayraklı RAM Psikolojik Danışmanı ve Rehber Öğretmeni Özgür Demirci'nin organize ettiği 500 kişilik Webinar ile 7. ve 8. sınıf öğrencilerine okulumuzu tanıttılar.

Nis

Lise müfredatına sığamayan ve ihtiyacı olan eğitim fırsatlarını değerlendirebilen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in koordinesinde Bilgisayar Bilimi Kulübümüzün desteğinde öğrencilerimiz 22-25 Mart 2021 tarihleri arasında Makine Öğrenmesi ve 29 Mart 2021 tarihinde Yapay Zeka eğitimini Global AI Hub'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ortaklığında Kutay AKALIN ve Mert ÇOBANOV hocalarımızdan aldık.

Nis

Öğrencileri için her daim kendilerini yenileyen ve azimle çalışan öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bornova BTR İlçe Koordinatörü ve Fatih Eğitmeni Uğur Süslü koordinesinde Bornova ilçesinde görevli Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Asaf Murat KARAPINAR liderliğinde Dr. Hüseyin KOCASARAÇ moderatörlüğünde Prof. Dr. Hasan ÇAKIR (Bilişim Teknolojileri Öğretmen Yeterlilikleri: Yakın Geleceğe Bir Bakış) ve Doç. Dr. Hüseyin ÇAKIR (Arttırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik) tarafından Mart Ayında düzenlenen eğitimlere katılmışlardır.

Mrt

Mrt

İnsanlığa yararlı bilimsel çalışmalar yapabilmek için derin çalışmalar yapan çok yönlü öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ himayesinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet YİĞİT'in yakın takibinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun evsahipliğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın başkanlığında Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU, Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL ve Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Eylem KILIÇASLAN koordinesinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına hazırlanan öğrencilerimiz verdikleri emeğin karşılığını 7 Gümüş ve 8 Bronz toplamda 15 madalyayı okulumuza kazandırarak aldılar.

Mrt

Mevcut durumu iyi analiz edip girişimde bulunabilenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Zehra Handan EKİNCİ danışmanlığında Vatan'ın başkanlığını yapacağı Girişimcilik Kulübü Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi ve kulübümüzün onur konuğu İFL '92 mezunumuz Doç. Dr. Sayın Deniz Tunçalp öğrencilerimize çevrim içi ilk dersini verdi.

Mrt

Planlı ve hedef odaklı çalışan öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ başkanlığında Bilim Kurulu Başkanımız Dr. Barış DEMİRDAĞ koordinesinde ve Bilim Kurulu Proje Koordinatörü Ergül ATICI GÜVEN desteğinde TÜBİTAK 2202 ve TÜBİTAK 2204A çalışmalarının danışmanları ile Proje ve Olimpiyat Çalışmalarımız gündemi ile Bilim Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik.

Mrt

52.´si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması için İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi'nin himayelerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Yiğit koordinesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu'nun yakın desteği ile hazırlanan 8 projemiz İzmir Bölge Sergisinde okulumuzu temsil etmeye layık görülmüştür.

Mrt

Şanlı Türk tarihini bilip bugünü anlayanların okulu İzmir Fen Lisesi´nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 106. Yıl Dönümü dolayısıyla Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU liderliğinde tören yapılmıştır.

Mrt

Her koşul altında en sağlıklı ve en iyi şekilde eğitim - öğretim faaliyetlerinde yer alan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Yönetimimizin liderliğinde okul hemşiremiz pansiyonda kalan öğrencilerimize öncelik vererek tüm öğrencilerimize salgın tedbirleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Mrt

Etkinliklerde öğrencilerin mesafeleri açılsa ve sayılar seyreltilmiş olsa da yoğun bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ 9. sınıflarımıza seslendi, küçük bir hoşgeldiniz töreni gerçekleştirdik, öğrencilerimiz sınıflarında sınavlarına girerlerken de okul bahçemizde velilerimizle yüz yüze toplantı yaptık.

Mrt

Her koşul altında en sağlıklı ve en iyi şekilde eğitim - öğretim faaliyetlerinde yer alan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Yönetimimizin liderliğinde okul hemşiremiz pansiyonda kalan öğrencilerimize öncelik vererek tüm öğrencilerimize salgın tedbirleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Mrt

İstiklal ile istikbal arasındaki bağı idrak eden ve her daim değerlerine sahip çıkan kültürlü ve azimli öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesi´nde İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıldönümünü Kutlama ve Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u Anma Törenimizi anlamına yaraşır bir şekilde hem okulumuzda 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz ile yüz yüze hem de 9. sınıf öğrencilerimiz ile çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

Mrt

İstiklal ile istikbal arasındaki bağı idrak eden ve her daim değerlerine sahip çıkan kültürlü ve azimli öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesi´nde İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıldönümünü Kutlama ve Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u Anma Törenimizi anlamına yaraşır bir şekilde hem okulumuzda 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz ile yüz yüze hem de 9. sınıf öğrencilerimiz ile çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

Mrt

Nitelikli bir çevrim içi çalışma döneminden sonra öğrencilerine kavuşan okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ Bayrak Törenimizde öğrencilerimize Okulum Temiz Belgesi'ni anlattı, okuldaki tedbirlere titiz bir şekilde uyulmasını istedi, son sınıf öğrencilerimizin DYK esnasında kurallara harfiyen uyduklarını ve onları tebrik ettiğini dile getirdi ve bu hafta 10. ve 11. sınıflarımızın yüz yüze sınavlarında öğrencilerimize başarılar diledi.

Mrt

Nitelikli bir çevrim içi çalışma döneminden sonra öğrencilerine kavuşan okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ Bayrak Törenimizde öğrencilerimize Okulum Temiz Belgesi'ni anlattı, okuldaki tedbirlere titiz bir şekilde uyulmasını istedi, son sınıf öğrencilerimizin DYK esnasında kurallara harfiyen uyduklarını ve onları tebrik ettiğini dile getirdi ve bu hafta 10. ve 11. sınıflarımızın yüz yüze sınavlarında öğrencilerimize başarılar diledi.

Mrt

Öğrencilerimizin toplumsal cinsiyet eşitliğini bilerek yetişmesi için uğraş veren okul İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ, Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır:

Mrt

Öğrencilerimizin toplumsal cinsiyet eşitliğini bilerek yetişmesi için uğraş veren okul İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ, Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır:

Mrt

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU makamlarında kabul ettikleri Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'a "Okulum Temiz Belgesi"ni verdi ve alınan tedbirlerden ve yapılan titiz çalışmadan dolayı Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ı tebrik etti.

Mrt

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU makamlarında kabul ettikleri Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'a "Okulum Temiz Belgesi"ni verdi ve alınan tedbirlerden ve yapılan titiz çalışmadan dolayı Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ı tebrik etti.

Mrt

Yaparak, yaşayarak, uygulayarak ve araştırarak bilimsel çalışma süreçlerinde yer alan öğrencilerimiz 52.´si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması için 12 proje hazırlamışlardır. Danışman Öğretmenlerimizin gözetiminde ve Bilim Kurulumuzun takibinde başvuruları yapılan 12 Adet Öğrenci Projemizi Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU (Biyoloji) ve Değerli Bilim Kurulu Proje Koordinatörümüz Ergül ATICI GÜVEN (Matematik) ileriki çalışmalar için tasnif etmişlerdir.

Mrt

Yaparak, yaşayarak, uygulayarak ve araştırarak bilimsel çalışma süreçlerinde yer alan öğrencilerimiz 52.´si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması için 12 proje hazırlamışlardır. Danışman Öğretmenlerimizin gözetiminde ve Bilim Kurulumuzun takibinde başvuruları yapılan 12 Adet Öğrenci Projemizi Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU (Biyoloji) ve Değerli Bilim Kurulu Proje Koordinatörümüz Ergül ATICI GÜVEN (Matematik) ileriki çalışmalar için tasnif etmişlerdir.

Mrt

Mrt

Şbt

Sadece pahabiçilmez öğrencilerin değil hakkı ödenmez, vefalı ve efsane öğretmenlerin de okulu İzmir Fen Lisesi´nde 2021 yılı Tanıtım Videosu tamamlandı.

Şbt

Sadece pahabiçilmez öğrencilerin değil hakkı ödenmez, vefalı ve efsane öğretmenlerin de okulu İzmir Fen Lisesi´nde 2021 yılı Tanıtım Videosu tamamlandı.

Şbt

Öğrencilerimizin yaptıkları buluşları veya tasarladıkları faydalı modelleri patentleyebilmeleri için onlara destek olacak öğretmenlerimize ve okul yönetimimize Türk Patent Enstitüsü ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki işbirliği kapsamında eğitim verildi.

Şbt

Öğrencilerimizin yaptıkları buluşları veya tasarladıkları faydalı modelleri patentleyebilmeleri için onlara destek olacak öğretmenlerimize ve okul yönetimimize Türk Patent Enstitüsü ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki işbirliği kapsamında eğitim verildi.

Şbt

Şbt

Stratejik planına uygun bir şekilde güçlü ve zayıf yönlerini bilen mevcut fırsatları verimli bir şekilde kullanan ve riskleri minimuma indiren takım çalışmasını etkin bir şekilde gerçekleştiren öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ ile Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU liderliğinde mesleki eğitim dönemi toplantıları ve okul komisyon çalışmaları yapılmış olup okulumuz ikinci dönem eğitim ve öğretim faaliyetlerine her şart altında hazırdır.

Şbt

Stratejik planına uygun bir şekilde güçlü ve zayıf yönlerini bilen mevcut fırsatları verimli bir şekilde kullanan ve riskleri minimuma indiren takım çalışmasını etkin bir şekilde gerçekleştiren öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ ile Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU liderliğinde mesleki eğitim dönemi toplantıları ve okul komisyon çalışmaları yapılmış olup okulumuz ikinci dönem eğitim ve öğretim faaliyetlerine her şart altında hazırdır.

Şbt

Stratejik planına uygun bir şekilde güçlü ve zayıf yönlerini bilen mevcut fırsatları verimli bir şekilde kullanan ve riskleri minimuma indiren takım çalışmasını etkin bir şekilde gerçekleştiren öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ ile Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU liderliğinde mesleki eğitim dönemi toplantıları ve okul komisyon çalışmaları yapılmış olup okulumuz ikinci dönem eğitim ve öğretim faaliyetlerine her şart altında hazırdır.

Şbt

Şbt

Bilgi ve becerilerini standart ölçme ve değerlendirme araçları ile ölçtürüp dünya çapında geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER ile İngilizce Zümre Başkanımız Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde ilki Kasım 2020'de ikincisi de 3-4 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen EF SET sınavlarına 244 öğrencimiz katılmışlardır.

Şbt

Bilgi ve becerilerini standart ölçme ve değerlendirme araçları ile ölçtürüp dünya çapında geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER ile İngilizce Zümre Başkanımız Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde ilki Kasım 2020'de ikincisi de 3-4 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen EF SET sınavlarına 244 öğrencimiz katılmışlardır.

Şbt

Tatilde yararlı faaliyetlerle zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 10 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Birlikte 23 Gün Tatil Etkinlikleri Bilgi Yarışması" isimli bilgi yarışmasına katıldılar.

Şbt

Tatilde yararlı faaliyetlerle zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 10 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Birlikte 23 Gün Tatil Etkinlikleri Bilgi Yarışması" isimli bilgi yarışmasına katıldılar.

Şbt

Vefalı mezunları ile fedakar öğrencileri ile nitelikli bir okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ, İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ işbirliği ile İzmir Fen Lisesi Medya Kulübü İlham Veriyorlar Komisyonu, EVREKA'nın Kurucu Ortağı ve Baş Yöneticisi (CEO) Umutcan DUMAN'ı konuk ettiler.

Şbt

Vefalı mezunları ile fedakar öğrencileri ile nitelikli bir okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ, İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ işbirliği ile İzmir Fen Lisesi Medya Kulübü İlham Veriyorlar Komisyonu, EVREKA'nın Kurucu Ortağı ve Baş Yöneticisi (CEO) Umutcan DUMAN'ı konuk ettiler.

Şbt

Takım çalışmasında pozitif sinerji yaratarak zeka sorularını akıllıca çözen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında aldıkları puanlara EGE BÖLGE BİRİNCİSİ olarak 11. Sınıflarımızı TÜRKİYE FİNALLERİNDE temsil edecek olan Alper Tezcan, Zeynep Şahin ve Eren Erpalabıyık Türkiye Finali için bireysel ve takım hazırlıklarına devam ediyorlar.

Şbt

Takım çalışmasında pozitif sinerji yaratarak zeka sorularını akıllıca çözen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında aldıkları puanlara EGE BÖLGE BİRİNCİSİ olarak 11. Sınıflarımızı TÜRKİYE FİNALLERİNDE temsil edecek olan Alper Tezcan, Zeynep Şahin ve Eren Erpalabıyık Türkiye Finali için bireysel ve takım hazırlıklarına devam ediyorlar.

Şbt

Salgın döneminde Chess.com ve LiChess.org aracılığı ile satranç oynamaya devam eden öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde 14 öğrencimiz İzmir Okullar Arası Online Satranç Turnuvasına katıldılar ve turnuvada öğrencimiz Ömer Işık 15 Yaş Kategorisinde Dördüncü ve Eren Acet 16 Yaş Kategorisinde Beşinci olmuştur.

Şbt

Salgın döneminde Chess.com ve LiChess.org aracılığı ile satranç oynamaya devam eden öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde 14 öğrencimiz İzmir Okullar Arası Online Satranç Turnuvasına katıldılar ve turnuvada öğrencimiz Ömer Işık 15 Yaş Kategorisinde Dördüncü ve Eren Acet 16 Yaş Kategorisinde Beşinci olmuştur.

Şbt

Stratejiyi seven, anlık durum analizini dikkatli bir şekilde yapan ve mevcut durumdan en kazançlı çıkan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut Yıldız'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde satranç ve zeka oyunları kulübü üyesi öğrencilerimiz Bornova Belediyesi ile Özel Bir Öğretim Kurumunun organize ettiği çevrim içi satranç turnuvasına katılıp Yaş Gruplarında Birincilik derecesi de dahil olmak üzere çeşitli dereceler aldılar.

Şbt

Stratejiyi seven, anlık durum analizini dikkatli bir şekilde yapan ve mevcut durumdan en kazançlı çıkan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut Yıldız'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde satranç ve zeka oyunları kulübü üyesi öğrencilerimiz Bornova Belediyesi ile Özel Bir Öğretim Kurumunun organize ettiği çevrim içi satranç turnuvasına katılıp Yaş Gruplarında Birincilik derecesi de dahil olmak üzere çeşitli dereceler aldılar.

Şbt

Her zaman verimli ve faydalı çalışmalar ile öğrencilerinin yanında olan okul İzmir Fen Lisesinde Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih alanlarında nitelikli ve yoğunlaştırılmış çalışmalarımızla kıymetli öğretmenlerimiz son sınıf öğrencilerimizi Efsane Dönem İFL 21'i YKS için hazırlıyorlar.

Şbt

Her zaman verimli ve faydalı çalışmalar ile öğrencilerinin yanında olan okul İzmir Fen Lisesinde Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih alanlarında nitelikli ve yoğunlaştırılmış çalışmalarımızla kıymetli öğretmenlerimiz son sınıf öğrencilerimizi Efsane Dönem İFL 21'i YKS için hazırlıyorlar.

Şbt

Tatilde yararlı faaliyetlerle zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in takibinde öğrencilerimiz 03 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Birlikte 23 Gün Tatil Etkinlikleri Bilgi Yarışması" isimli bilgi yarışmasına katıldılar.