T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

2019 TYT ve AYT

TYT ve AYT

Ağu

Önce iyi insan sonra bilinçli ve nitelikli birey olarak yetişen gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde 2019 Yılı Son Sınıf Öğrencileri ÖSYS Yerleştirme İstatistiklerimiz haberimizde gösterdiğimiz tablolardaki gibi olmuştur.

Ağu

İzmir Fen Lisesi, öğrencilerine ortaöğretim düzeyinde ve üzerinde ortak bir genel kültür vererek onları yükseköğretime hazırlamaktadır. 2019 Yılında gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavlarında (YKS) öğrencilerimiz yine İFL BİR EFSANE dedirtti. Resmi istatistiklerimizi yayımlamadan önce bizlere YKS'de gösterdikleri performans ile gurur yaşatan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Tem

2019 YKS - TYT Puanına göre öğrencimiz Ceyda BÜYÜKER TÜRKİYE 2'ncisi oldu. Başta Ceyda BÜYÜKER olmak üzere 2019 Mezunlarımıza 4 yıl boyunca verdikleri emek, ayırdıkları zaman ve gösterdikleri çabalarından dolayı ayrı ayrı hem teşekkür eder hem de her birini ayrı ayrı tebrik ederiz.

Ayrıca her zaman bize destek olan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ'ye ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'na, Velilerimize, Kıymetli Öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.