T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Etiket Sonuçları: olimpiyat

May

11-17 Nisan 2024 tarihinde Gürcistan'ın Tskaltubo şehrinde düzenlenen 54 ekibin katıldığı 13. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nda ülkemizi temsil eden öğrencimiz Ilgın ŞEKERLİ Bronz Madalya kazandı.  20-27 Nisan 2024 tarihlerinde Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlenen 30 ülkeden 151 öğrencinin katıldığı 58. Mendeleev Kimya Olimpiyatı’nda ülkemizi temsil eden öğrencimiz Efe OK Bronz Madalya kazandı.

Mrt

TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları kapsamında çalışan öğrencilerimiz ve Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ olimpiyat çalışmaları hakkında sohbet etmiş ve okul girişimizde madalyaları ile birlikte anı fotoğrafı çektirerek olimpiyat takımlarımıza yeni seçilen 9. sınıf öğrencilerimize sıkı çalışırsak daha iyisi de başarabiliriz mesajı vermiştir.

Mrt

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde müdür yardımcılarımızın koordinesinde bilim kurulu olimpiyat danımanı öğretmenlerimizin katılımı ile 32. Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınavına (2024 1. Aşama) katılacak olan Matematik, Fizik, Astronomi ve Astrofizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar Olimpiyat Takımlarımızla onlara özel bir kahvaltı etkinliği yaptık.

Mrt

15 Şubat 2024 Cuma Günü Bayrak Törenimizde Okul Müdürümüz TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları, Satranç Branşı Okul Sporları ve Okul İçi Spor Turnuvalarımızda başarı gösteren öğrencilerimize ve takımlarımıza başarı belgelerini takdim ederek öğrencilerimizi onore etti.

Ock

TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları 2. Aşama Sonuçları Açıklandı.

Ock

9 Ocak 2024 Salı Günü Biyoloji Olimpiyat Takımı Danışmanımız Meryem YAZICI ve Bilim Kurulu Başkanımız Sertaç ATEŞ (Bilişim Teknolojileri) koordinesinde Matematik Olimpiyat Odasında 9. sınıf öğrencilerimizden olimpiyat çalışması yapmak isteyen ve takımlarımızda yer almak için aday olan öğrencilerimiz TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları sürecini yaşamış deneyimli olimpiyatçılarımızla genel mülakatlarda buluştular.

Ara

Geleneksel etkinlikleri ile zengin bir okul kültürüne sahip olan İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuzda olimpiyat öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte 31. Bilim Olimpiyatları İkinci Aşama Sınavı öncesi pasta kesim etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Ekm

28 Eylül 2023 - 5 Ekim 2023 tarihleri arasında Olimpiyat Alanlarının (Matematik, Fizik, Astronomi ve Astrofizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar) Tanıtımları danışman öğretmenlerimizin gözetiminde tamamlandı.

Eyl

26 Eylül 2023 tarihinde 08.40 - 09.20 arasında okulumuz konferans salonunda Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuzun koordinesinde 9. sınıflarımıza Olimpiyat Çalışmalarını ve Olimpiyat Takımlarımızı tanıttık.

Eyl

20 Eylül 2023 tarihinde okulumuzun Bilim Kurulu Odasında okulumuzdaki ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyetleri planlamak, izlemek ve başarılarını artırmak amacıyla bilim kurulumuzun ilk toplantısını Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde müdür yardımcılarımızın, olimpiyat danışmanlarımızın ve proje danışmanlarımızın (TÜBİTAK, Erasmus+) katılımı ile yaptık.

Eyl

Ağu

"Oxford Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bölümünü ilk sırada kazanan öğrencimizi tebrik eder, emeği geçen ailesine, öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim."

Tem

28 Temmuz 2023 tarihinde açıklanan 31. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sonuçlarına göre 24 öğrencimiz 1. aşamayı geçerek yaz okuluna katılma ve 2. aşama sınavına girme hakkı kazandı.

Tem

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Geleneksel Taçlanan Başarılar Gala Töreni" TeknoFest, İzmir Bilim Olimpiyatları ve diğer projeler için 8 Haziran 2023'te İzmir İktisat Kongresi Binasında ve TÜBİTAK 2204A, 2204B, 2204C, 2204D, 2202 ve 2247C için 15 Haziran 2023'te de İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda gerçekleştirildi. Sanatsal, sportif, kültürel ve bilimsel alanlarda yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir'de eğitim gören tüm öğrenci ve öğretmenleri cesaretlendirmeye ve desteklemeye devam ediyor,  ahlaklı, çalışkan, başarılı, ülkesini ve milletini çok seven öğrenciler yetiştirmek için var gücüyle çalışıyor.

May

Akdeniz Üniversitesi tarafından 1996 yılından bu yana her yıl düzenlenen Antalya Ulusal Matematik Olimpiyatlarına Matematik Öğretmenimiz Dr. Selçuk SAĞBAŞ danışmanlığında katılan Matematik Olimpiyat Takımı Öğrencilerimiz okulumuzu başarılı bir şekilde temsil ederek 4 Altın Madalya ve 5 Gümüş Madalya olmak üzere 9 madalyayı okulumuza kazandırmışlardır.

Nis

25 Haziran 2023 tarihinde yapılacak 1. aşama sınavı ile başlayacak olan TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları sürecine hazırlanan öğrencilerimize moral ve motivasyon için mezunumuz Yunus YÜCESOY matematik olimpiyat takımımızı ziyarete gelmiştir.

Nis

İzmir Fen Liseliler Derneği üyesi olan mezunlarımız tarafından olimpiyat çalışmalarımızın desteklenmesi için yapılan ilk bağış paketi okulumuza ulaşmıştır. 10 Nisan 2023 tarihinde Astronomi ve Astrofizik Olimpiyat Takımımız için Teleskop ve 12 Nisan 2023 tarihinde de Biyoloji Olimpiyat Takımımız için 3 + 3 = 6 adet Kitap teslim alınmış ve öğrencilerimizin kullanımı için olimpiyat takımlarımıza teslim edilmiştir.

Nis

5 Nisan 2023 Çarşamba Günü Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ odasında mezunlarımızı misafir etmiş okulumuzdaki bilimsel çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunulmuş ardından da olimpiyat takımlarımızla konferans salonumuzda mezunlarımız buluşmuş ve bilim olimpiyatları özelinde yapılacaklar ile ilgili fikir teatisi yapılmıştır.

Ock

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları kapsamında 2. Aşama Sınavına girip hem madalya kazanan hem de okul rekorumuzu yenileyen öğrencilerimize Bayrak Törenimizde başarı belgesi takdim ederek öğrencilerimizi onore etti.

Ock

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda İzmir Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni Gerçekleştirildi. Törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, eğitim yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Ock

10 Ocak 2022 tarihinde açıklanan sonuçlara göre Matematik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar alanlarında derin çalışmalar yapan öğrencilerimiz Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın liderliğinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatlarına hazırlandılar, verdikleri emeğin karşılığını 1 Altın 9 Gümüş ve 6 Bronz toplamda 16 madalya ile okul rekorumuzu kırarak kazandılar.

Ara

Matematik, Fizik, Astronomi, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanlarında okulumuzda TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları kapsamında çalışma yapmak isteyen 9. sınıf öğrencilerimiz için verilen tanıtım dersleri tamamlandı. Genel mülakatların ardından hedef odaklı yoğunlaştırılmış çalışmalarımız ile öğrencilerimiz kararlılıkla hedeflerine doğru ilerlemeye devam edecekler.

Eyl

TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları Yaz Kampı 11 Eylül 2022 - 24 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenmektedir. Yaz kampına davet edilen öğrencilerimizden ilk hafta Matematik ve Bilgisayar ikinci hafta ise Fizik, Kimya, Biyoloji, Ulusal Astronomi ve Astrofizik ekiplerimiz Afyonkarahisar'da yüz yüze eğitime katılacaklardır. Yüz yüze olmayan haftada da çevrim içi olarak öğrencilerimiz derslerine devam edeceklerdir.

Ağu

Endonezya'da gerçekleştirilen 34. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı'nda ülkemizi temsil eden öğrencimiz Alperen TUPURTU Gümüş Madalya kazanarak bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi ve Danışman Öğretmeni Sertaç Ateş'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tem

Çin Halk Cumhuriyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 54. Uluslararası Kimya Olimpiyatı 84 ülkeden 326 öğrenci arasında öğrencimiz Fatma İlay TOSUN Gümüş Madalya kazandı.

Tem

Norveç'te düzenlenen 63. Uluslararası Matematik Olimpiyatında ülkemizi temsil eden öğrencimiz Burak KARATAŞ Mansiyon ödülü ile bizleri gururlandırdı.

Haz

24 Haziran 2022 Tarihinde 30. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sonuçları açıklanmış olup 30 öğrencimizin 1. aşamayı geçerek yaz okuluna katılma ve 2. aşama sınavına girme hakkı kazandı.

Haz

7 Ağustos 2022 Pazar günü başlayacak ve 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü tamamlanacak olan Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatında (IOI - International Olympiad in Informatics) Türkiye'yi temsil edecek Milli Takımımıza İFL Bilgisayar Olimpiyat Takımı Kaptanı Alperen TUPURTU seçildi.

May

9 - 19 Mayıs 2022 tarihleri arasında Endonezya Bilim Topluluğu tarafından düzenlenen Uluslararası Uygulamalı Fizik Olimpiyatlarında Fizik Olimpiyat Takımı Kaptanımız Feza Güngör ALTIN MADALYA aldı.

May

9 - 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında Özbekistan'da düzenlenen 56. Mendeleev Kimya Olimpiyatı'nda Öğrencimiz Fatma İlay TOSUN BRONZ MADALYA kazandı.

May

18 Mayıs 2022 Çarşamba günü Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulu Başkanımız Dr. Barış DEMİRDAĞ koordinesinde Bilim Kurulu Üyelerimizin desteğinde olimpiyat takımlarımız ile müsait olan öğretmenlerimizin katılımı ile 1. aşama öncesi pasta kestik.

Nis

6 Temmuz 2022 Çarşamba günü başlayacak ve 16 Temmuz 2022 Cumartesi günü tamamlanacak olan Uluslararası Matematik Olimpiyatında (IMO - International Mathematical Olympiad) Türkiye'yi temsil edecek Milli Takımımıza İFL Matematik Olimpiyat Takımı Kaptanı Burak KARATAŞ seçildi.

Mrt

25 Mart 2022 tarihinde Bayrak Törenimizde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ TÜBİTAK 2202 bilim olimpiyatları kış kampı sonunda madalya alan öğrencilerimiz ile TÜBİTAK 2204 - A lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması ödül töreninde projeleri dereceye giren öğrencilerimizi sahneye davet ederek onore etti.

Mrt

12 Mart 2021 tarihinde okulumuzu temsilen Biyoloji Zümre Başkanımız Dr. Meryem YAZICI'nın katıldığı TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreninde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurulu Başkanı (TÜBİTAK) Prof. Dr. Hasan MANDAL öğrencilerimizi ödüllendirdi.

Şbt

17 Şubat 2022 Tarihinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU ve Olimpiyat Danışman Öğretmenlerimizin katılımı ile Kış Kampına katılacak olan olimpiyat takımlarımızda yer alan öğrencilerimize motivasyon amaçlı kahvaltı düzenlendi.

Ock

Matematik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar alanlarında derin çalışmalar yapan çok yönlü öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Murat Mücahit YENTÜR himayesinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet YİĞİT'in yakın takibinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun evsahipliğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın başkanlığında Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU, Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL, Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Eylem KILIÇASLAN ve Okul Psikolojik Danışmanımız Seyran CANBAZ koordinesinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatlarına hazırlanan öğrencilerimiz verdikleri emeğin karşılığını 2 Altın 7 Gümüş ve 5 Bronz toplamda 14 madalyayı okulumuza kazandırarak aldılar.

Ock

Geleneksel etkinlikleri ile zengin bir okul kültürüne sahip olan İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuzda olimpiyat öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte olimpiyat sınavlarından önceki pasta kesim etkinliğimiz gerçekleştirdik.

Ock

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger'in teşrifleri ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü '2. İzmir Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni' 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Törende öğrencilerimiz 7 Üstün Başarı Belgesi, 11 Derece ve 7 madalya aldılar.

Ock

Yüzeysel olarak her konuda ve akademik alanda derinlemesine bilgi sahibi olan, araştıran, üreten ve geliştiren gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuz hem olimpiyat hem de proje çalışmalarımız üzerine haftalık olağan toplantılarına devam ediyor.

Kas

Matematik evreninde akranlarına göre hatrı sayılır bir yere sahip olan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ danışmanlığındaki Matematik Olimpiyat Takımımızın Takım Kaptanı Burak KARATAŞ, üniversite öğrenciler tarafından organize edilen dünyanın en büyük ve en prestijli matematik yarışmalarından biri olan Harvard MIT Mathematics Tournament 2021'de Çevrim İçi Kasım Turnuvası için arkaşdaşları ile birlikte kurdukları takımları ile 13-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte Takım Kategorisinde Dünya 2. si oldular.

Kas

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında seçkin proje ve çalışmalara imza atan ve bir çok çalışmaya ilham kaynağı olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Murat Mücahit YENTÜR himayelerinde ve liderliğinde, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet YİĞİT koordinesinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları İzmir Koordinasyon Ekibi desteğinde 15 - 17 Kasım 2021 tarihleri arasında 10:00 - 12:45 saatleri arasında İzmir Fen Lisesinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun ev sahipliğinde "İzmir Bilim Olimpiyatları Öğretmen Eğitimi" Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar, BET@P, Fen Bilimleri ve Sınıf alanlarında İzmir İlinin seçkin okullarında görev yapan ve nitelikli çalışmalara imza atan 100 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Ekm

İnsanlığa yararlı bilimsel çalışmalar yapabilmek için derin çalışmalar yapan çok yönlü öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ himayesinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet YİĞİT'in yakın takibinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun evsahipliğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın başkanlığında Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU, Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL ve Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Eylem KILIÇASLAN koordinesinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına hazırlanan öğrencilerimiz verdikleri emeğin karşılığını 7 Gümüş ve 8 Bronz toplamda 15 madalyayı okulumuza kazandırarak aldılar.

Eyl

MIT ve Stanford gibi seviyesi yüksek üniversitelerde eğitim almış veya öğretim üyesi olarak eğitim veren mezunların okulu İzmir Fen Lisesinde Yrd. Doç. Dr. Umut Varolgüneş Matematik Olimpiyat Takımımıza okul bahçemizdeki açık alan sınıfımızda ders verdi.

Eyl

Öğrencisinin potansiyelinin farkında olan ve o potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeleri için öğrencilerine fırsat sağlayan öğretmenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bilim Kurulu Kararları doğrultusunda Bilim Kurulu Başkanımız Dr. Barış DEMİRDAĞ 9. sınıf öğrencilerimize salgın tedbirleri kapsamında kendi sınıflarında TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları tanıtımı yaptı.

Ağu

Müfredat sınırlarının dışına taşan ve bilimle iç içe yaşayan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi'nin himayelerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Yiğit koordinesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu'nun yakın desteğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınavı Sonuçlarına göre 32 öğrencimiz 2. Aşama ve Yaz Okuluna geçmeye hak kazandı.

Ağu

Uluslararasında her yıl madalya kazanmasına rağmen ilk madalyayı kazandıkları zamanki heyecanla ve titizle çalışan olimpiyat öğrencilerinin okulu İzmir Fen Lisesi´nden yine kimya ve yine bir bilimsel başarı haberimiz var. Japonya'nın ev sahipliğinde 53´ncüsü salgın süreci dolayısıyla çevrim içi düzenlenen Uluslararası Kimya Olimpiyatı´nda (IChO 2021) Türk Milli Takımında yer alan Deniz şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil edip bir adet de altın madalya kazandı.

Tem

Her yıl başarıdan başarıya koşan Matematik Olimpiyat Takımımızın fırtına gibi estiği okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ'ın danışmanlığında Matematik Zümremizin desteğinde okulumuzda matematik olimpiyat çalışması yapan öğrencilerimizden Burak Karataş katıldığı Tales Matematik Uygulaması Türkiye Finallerinde BİRİNCİ olmuştur.

Haz

Matematik alanında deneysel, teorik ve uygulama çalışmaları ile geniş bir yelpazede performans gösteren azimli, kararlı ve vatan sevgisi yüksek gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde  İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi'nin himayelerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Yiğit koordinesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu'nun yakın desteğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları çalışmalarını sürdüren öğrencilerimizden Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ'ın danışmanlığını yürüttüğü Matematik Olimpiyat Takımımız 25. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatında 9 Madalya ile hem rekor kırdı hem de BİRİNCİ olmuştur.

Haz

İlk kez gazetede haber olduklarını görüp heyecanlanan amatör ruhla profesyonel işler çıkartan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in gözetiminde 3 ekibimiz CODEFEST 2021'e katılmışlardı. Dereceye girerek ödül alan öğrencilerimiz haber sitelerinde başarılarını görünce çok mutlu oldular.

May

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ömer Yahşi himayelerinde gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları çalışmaları kapsamında Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi Bilgisayar Öğretmeni Dr. Mustafa Coşkun (İzmir Olimpiyat Çalışmaları Bilgisayar Alanı Eğitimcisi) koordinesinde ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga CAN'ın (TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Alanı Akademik Kurulu Başkanı) İzmir'de TÜBİTAK 2202'ye hazırlanan öğrencilere TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Alanını anlattığı sunuma Bilgisayar Olimpiyat Takımımızın Danışman Öğretmeni Sertaç ATEŞ ve 9. Sınıf Bilgisayar Olimpiyatçılarımız katıldılar.

Nis

Ulusalda rekor üzerine rekor kırdıktan sonra uluslararasında da rekorlara doymayan, azimli, çalışkan ve bilim insanı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde yine kimya ve yine bir bilimsel başarı haberimiz var. Rusya'nın evsahipliğinde 55´incisi çevrim içi düzenlenen Uluslararası Mendeleyev Kimya Olimpiyatı´nda Türk Milli Takımında yer alan Deniz GÜNER ve Fatma TOSUN şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil edip bir gümüş ve bir bronz madalyayı ülkemize getirirken bu alandaki uluslararası rekorumuzu da kırmış oldular.

Nis

Temel bilimlerde ileri düzey çalışmalarda yer alarak bilimsel çalışmalarda fark yaratan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Bilim Kurulumuzun gözetiminde Bilim Olimpiyatlarına çalışan Matematik Olimpiyat Takımı Üyesi Öğrencimiz Zeynep Ebrar KARADENİZ Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatında (European Girls' Mathematical Olympiad - EGMO) ülkemizi gururla ve başarıyla temsil edip GÜMÜŞ MADALYA kazanmışlardır.

Mrt

İnsanlığa yararlı bilimsel çalışmalar yapabilmek için derin çalışmalar yapan çok yönlü öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ himayesinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet YİĞİT'in yakın takibinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun evsahipliğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın başkanlığında Müdür Başyardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU, Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL ve Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Eylem KILIÇASLAN koordinesinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına hazırlanan öğrencilerimiz verdikleri emeğin karşılığını 7 Gümüş ve 8 Bronz toplamda 15 madalyayı okulumuza kazandırarak aldılar.

Ock

Azim ve çalışkanlıkları ile kendilerini kanıtlamış ve insanlık için uğraş veren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde öğrenci ve mezunları ile hem sosyal medyada hem de yazılı ve görsel basında kendilerinden söz ettirerek iç motivasyonumuzu arttırıyor.

Ock

Azim ve çalışkanlıkları ile kendilerini kanıtlamış ve insanlık için uğraş veren öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde öğrenci ve mezunları ile hem sosyal medyada hem de yazılı ve görsel basında kendilerinden söz ettirerek iç motivasyonumuzu arttırıyor.

Ara

Uluslararası başarısı ve medeniyete katkısı tartışılmaz üniversitelere kabul alan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Kimya Olimpiyat Takımı Kaptanımız Deniz Güner Massachusetts Institute of Technology için kabul mektubu aldı.

Ara

Uluslararası başarısı ve medeniyete katkısı tartışılmaz üniversitelere kabul alan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Kimya Olimpiyat Takımı Kaptanımız Deniz Güner Massachusetts Institute of Technology için kabul mektubu aldı.

Ara

Proje ve olimpiyat çalışmalarına önem verilen ve sürecin öğrencilerimiz için en verimli şekilde geçmesi için titiz davranılan okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulu Başkanımız Dr. Barış DEMİRDAĞ (Kimya) ve Proje Koordinatörümüz Ergül ATICI GÜVEN (Matematik) koordinesinde Bilim Kurulu Üyelerinin etkin katılımı ile proje çalışmalarındaki ve olimpiyat sürecindeki mevcut durumumuzu değerlendirdik.

Ara

Proje ve olimpiyat çalışmalarına önem verilen ve sürecin öğrencilerimiz için en verimli şekilde geçmesi için titiz davranılan okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulu Başkanımız Dr. Barış DEMİRDAĞ (Kimya) ve Proje Koordinatörümüz Ergül ATICI GÜVEN (Matematik) koordinesinde Bilim Kurulu Üyelerinin etkin katılımı ile proje çalışmalarındaki ve olimpiyat sürecindeki mevcut durumumuzu değerlendirdik.

Ekm

Okul Stratejik Planımız doğrultusunda öncelik verdiğimiz çalışmalarımızdan biri olan TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatlarında 2020 Birinci Aşama Sınavında 24 öğrencimiz 2. Aşama ve Yaz Okuluna geçmeye hak kazandı.

Ekm

Okul Stratejik Planımız doğrultusunda öncelik verdiğimiz çalışmalarımızdan biri olan TÜBİTAK 2202 - Bilim Olimpiyatlarında 2020 Birinci Aşama Sınavında 24 öğrencimiz 2. Aşama ve Yaz Okuluna geçmeye hak kazandı.

Eyl

Öğrencilerimizin nitelikli ve verimli çalışmalarla bilimin içinde yer alması için uğraş verenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde bilim kurulumuzla gündem maddelerimiz doğrultusunda çevrim içi toplantılarımızı gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.

Eyl

Öğrencilerimizin nitelikli ve verimli çalışmalarla bilimin içinde yer alması için uğraş verenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde bilim kurulumuzla gündem maddelerimiz doğrultusunda çevrim içi toplantılarımızı gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.

Ağu

İzmir Fen Lisesinde Biyoloji Zümre Başkanımız Dr. Meryem YAZICI'nın danışmanı olduğu Biyoloji Olimpiyat Takımının Üyesi Öğrencimiz Anıl Deniz YILMAZ Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı 2020'de Gümüş Madalya ile okulumuzu, İzmir'imizi ve Türkiye'mizi gururlandırdı.

Ağu

İzmir Fen Lisesinde Biyoloji Zümre Başkanımız Dr. Meryem YAZICI'nın danışmanı olduğu Biyoloji Olimpiyat Takımının Üyesi Öğrencimiz Anıl Deniz YILMAZ Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı 2020'de Gümüş Madalya ile okulumuzu, İzmir'imizi ve Türkiye'mizi gururlandırdı.

Ağu

Uluslararası Kimya Olimpiyatlarında (Temmuz 2015, Bakü, Azerbaycan) Türkiye'nin 1978 yılından bu yana kazandığı 10 madalyaya 11.sini ekleyen Kimya Olimpiyatçımız Baturalp Yalçın Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 4.00 ortalama ile mezun olarak yine bizleri gururlandırdı.

Ağu

Uluslararası Kimya Olimpiyatlarında (Temmuz 2015, Bakü, Azerbaycan) Türkiye'nin 1978 yılından bu yana kazandığı 10 madalyaya 11.sini ekleyen Kimya Olimpiyatçımız Baturalp Yalçın Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 4.00 ortalama ile mezun olarak yine bizleri gururlandırdı.

Tem

Uluslararasında her yıl madalya kazanmasına rağmen ilk madalyayı kazandıkları zamanki heyecanla ve titizle çalışan olimpiyat öğrencilerinin okulu İzmir Fen Lisesi´nden yine kimya ve yine bir bilimsel başarı haberimiz var. İstanbul, Türkiye´de 52´ncisi pandemi süreci dolayısıyla çevrim içi düzenlenen Uluslararası Kimya Olimpiyatı´nda (IChO 2020) Türk Milli Takımında yer alan Deniz şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil edip bir adet de altın madalya kazandı.

Tem

Uluslararasında her yıl madalya kazanmasına rağmen ilk madalyayı kazandıkları zamanki heyecanla ve titizle çalışan olimpiyat öğrencilerinin okulu İzmir Fen Lisesi´nden yine kimya ve yine bir bilimsel başarı haberimiz var. İstanbul, Türkiye´de 52´ncisi pandemi süreci dolayısıyla çevrim içi düzenlenen Uluslararası Kimya Olimpiyatı´nda (IChO 2020) Türk Milli Takımında yer alan Deniz şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil edip bir adet de altın madalya kazandı.

Tem

Olimpiyat kültürü ile bilime gönül verenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´nden yine kimya ve yine bir bilimsel başarı haberimiz var. Budapeşte, Macaristan´da 54´üncü düzenlenecek olan ama Pandemi süreci dolayısıyla çevrim içi düzenlenen Uluslararası Mendeleyev Kimya Olimpiyatı´nda Türk Milli Takımında yer alan Deniz şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil edip üstüne bir de bir gümüş madalya getirdi.

Tem

Olimpiyat kültürü ile bilime gönül verenlerin okulu İzmir Fen Lisesi´nden yine kimya ve yine bir bilimsel başarı haberimiz var. Budapeşte, Macaristan´da 54´üncü düzenlenecek olan ama Pandemi süreci dolayısıyla çevrim içi düzenlenen Uluslararası Mendeleyev Kimya Olimpiyatı´nda Türk Milli Takımında yer alan Deniz şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil edip üstüne bir de bir gümüş madalya getirdi.

Mrt

Bilim Olimpiyatlarının sarsılmaz kalesi İzmir Fen Lisesi´nde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ, Matematik Zümre Başkanımız Davut KASAR koordinesinde ve matematik zümresinin katılımı ile  Prof. Dr. Refail ALİZADE'yi ve Matematik Olimpiyat Takımını Geleneksel Töreni için makamında kabul etti.

Mrt

Uzun soluklu bilim maratonunu nasıl koşacağını bilen güçlü öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ 7-8 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen Bahçeşehir Koleji 2. Ulusal Bilgisayar Olimpiyatlarında Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in koordinesinde yarışan ve 2 Altın Madalya, 1 Gümüş Madalya ve 4 iPad Bilgisayar kazanan öğrencilerimizi makamında kabul etti ve öğrencilerimizi tebrik etti.

Şbt

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında 13 Ulusal Madalya (2 Altın 4 Gümüş 7 Bronz) ve Uluslararası 2 Bronz Madalya (International Junior Science Olympiad 2019) kazanan öğrencilerimizi Bornova Kaymakamı Sayın Fatih Genel Makamlarında Kabul Ettiler.

Şbt

"Hem Akademik Hem Olimpik İFL Her Zaman Her Alanda En İyisi" dedirten okul İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde ince eleyip sık dokuyarak çalışan Bilim Kurulumuz ve sınav Komisyonumuz koordinesinde danışman ve ders öğretmenlerimizin desteğinde yürütülen müfredat dahilindeki ve müfredat sınırları dışındaki eğitim ve öğretim çalışmalarımızda öğrencilerimiz ödülleri topladılar.

Şbt

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreninin akabinde 13 Ulusal ve 2 Uluslararası Madalya ile bu yıl da Türkiye birincisi olan öğrencilerimizi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU söz verdiği gibi makamında ağırladı ve ödüllendirdi.

Şbt

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına hazırlanan azimli ve kararlı öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bornova Kaymakamı Sayın Fatih GENEL'in izin onayı ile yeni olimpiyatçılarımız uzun bir maraton olan TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına kendilerine ayrılan özel mekanlarda öğretmenlerinin gözetiminde ve kendilerine söylenen şekilde çalışmaya başlamışlardır.

Şbt

İnsanlığa yararlı bilimsel çalışmalar yapabilmek için emin adımlarla ilerleyenler nadide öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ himayesinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet YİĞİT'in yakın takibinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun evsahipliğinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın başkanlığında Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL ve Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Dr. Filiz KARAOĞLU koordinesinde Bilim Kurulumuzun takibinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına hazırlanan öğrencilerimiz verdikleri emeğin karşılığını 2 Altın 4 Gümüş ikisi uluslararası olmak üzere 9 Bronz ile toplamda 15 madalyayı okulumuza kazandırdılar.

Ock

İnandık, çalıştık ve şimdi de rekora gidiyoruz diyen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU liderliğinde "Güçlü öğretmen güçlü Türkiye" anlayışı doğrultusunda, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 2. Aşama Sınavına hazırlanan 26 öğrencimize güçlü bir şekilde yanlarında olduğumuzu hissettirip Bilim Kurulunda geleneksel faaliyetimiz olan İzmir Fen Lisesi Olimpiyat Takımı Pasta Kesme törenimizi gerçekleştirdik.

Ock

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında seçkin proje ve çalışmalara imza atan ve bir çok çalışmaya ilham kaynağı olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ liderliğinde ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet YİĞİT koordinesinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları İzmir Koordinasyon Ekibi desteğinde 19 - 20 Kasım 2019 tarihleri arasında 09:30 - 12:30 saatleri arasında İzmir Fen Lisesinde Ilce Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun ev sahipliğinde  "Bilim Olimpiyatlarına Öğrenci Hazırlama Atölye Çalışması" Matematik (Lise), Matematik (Ortaokul), Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanlarında İzmir İlinin seçkin okullarında görev yapan ve nitelikli çalışmalara imza atan 110 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Ock

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında seçkin proje ve çalışmalara imza atan ve bir çok çalışmaya ilham kaynağı olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ liderliğinde ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet YİĞİT koordinesinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları İzmir Koordinasyon Ekibi desteğinde İzmir'in seçkin okullarında uygulanan Bilim Olimpiyatları Projesi kapsamında proje ekibi İzmir Fen Lisesine misafir oldu.

Ock

Disiplinli bir şekilde çalışan azimli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinden güzel bir haber var. 26 Öğrencimiz TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında 1. Aşamayı geçmişlerdi. Şimdi ise 14 öğrencimiz ikinci aşamayı geçti ve Kış Okuluna davet edildiler.

Ock

Disiplinli bir şekilde çalışan azimli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinden güzel bir haber var. 26 Öğrencimiz TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında 1. Aşamayı geçmişlerdi. Şimdi ise 14 öğrencimiz ikinci aşamayı geçti ve Kış Okuluna davet edildiler.

Ock

Ulusal ve uluslararası başarılarına alıştığımız Kimya Olimpiyat Takımımızı oluşturan öğrencilerin de okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Kıymetli Bilim Kurulu Başkanımız ve Kimya Olimpiyat Takımı Danışmanımız Dr. Barış DEMİRDAĞ'ın koordinesinde Kimya Olimpiyat Takımımız Ceylan CEYLAN ile kimya olimpiyat odasında buluştu.

Ock

Ulusal ve uluslararası başarılarına alıştığımız Kimya Olimpiyat Takımımızı oluşturan öğrencilerin de okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Kıymetli Bilim Kurulu Başkanımız ve Kimya Olimpiyat Takımı Danışmanımız Dr. Barış DEMİRDAĞ'ın koordinesinde Kimya Olimpiyat Takımımız Ceylan CEYLAN ile kimya olimpiyat odasında buluştu.

Ock

Geleneklerine bağlı, ilkeli ve prensipli gençlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde geçen yıl "Türkiye'yi Temsile Talibiz" parolasıyla başlayıp Üsküp'te ülkemizi temsil eden bu yıl da "International Olympiad in Informatics'te Türkiye'yi temsil edeceğiz" vizyonu ile hareket eden Bilgisayar Olimpiyat Takımımız Konak Subay Orduevinde "Bilgisayar Olimpiyat Takımı Mezunlarına Veda ve Takıma Yeni Katılanlara Hoşgeldiniz Akşam Yemeği" isimli etkinliklerini gerçekleştirdiler.

Ara

"Göğsünü gere gere İzmir Fen Liseliyim" diyenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ bu alandaki Türkiye Rekorunun sahibi ve Türkiye için Küçükler Bilim Olimpiyatları Tarihine adını yazıran iki pahabiçilmez öğrencimizi bayrak törenimizde ödüllendirdi.

Ara

İnandık, çalıştık ve şimdi de rekora gidiyoruz diyen öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU liderliğinde "Güçlü öğretmen güçlü Türkiye" anlayışı doğrultusunda, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 2. Aşama Sınavına hazırlanan 26 öğrencimize güçlü bir şekilde yanlarında olduğumuzu hissettirip Bilim Kurulunda geleneksel faaliyetimiz olan İzmir Fen Lisesi Olimpiyat Takımı Pasta Kesme törenimizi gerçekleştirdik.

Ara

"Her zaman her alanda en iyisi İzmir Fen Lisesi" sloganının hakkını verenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ bu alandaki Türkiye Rekorunun sahibi ve Türkiye için Küçükler Bilim Olimpiyatları Tarihine adını yazıran iki pahabiçilmez öğrencimizi ve danışmanları olan değerli öğretmenlerimizi makamında ağırladı ve öğrencilerimize bu başarının küçük bir nişanı olması açısından onları ödüllendirdi.

Ara

Bilimsel çalışmalarda fark yaratan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde Bilim Kurulumuzun gözetiminde Bilim Olimpiyatlarına çalışan Kimya Olimpiyat Takımı Üyesi Öğrencimiz Bilge Ceyda Uzun ve Biyoloji Olimpiyat Takımı Üyesi Öğrencimiz Anıl Deniz YILMAZ, Türk Milli Takımı Koordinatörü Prof. Dr. Leyla AÇIK hocamızın kafile başkanlığında katıldıkları ve Katar'da düzenlenen International Junior Science Olympiad 2019'da ülkemizi gururla ve başarıyla temsil edip 2 Bronz Madalya kazanmışlardır.

Ara

Lise müfredatını aşan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulu Üyelerinin koordinesinde 2019 Mayıs Ayında TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. aşama sınavını geçen ve 2. aşama sınavına katılmaya hak kazanan öğrencilerimizle yemek yedik.

Ara

Lise müfredatını aşan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Bilim Kurulu Üyelerinin koordinesinde 2019 Mayıs Ayında TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. aşama sınavını geçen ve 2. aşama sınavına katılmaya hak kazanan öğrencilerimizle yemek yedik.

Kas

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında seçkin proje ve çalışmalara imza atan ve bir çok çalışmaya ilham kaynağı olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ liderliğinde ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet YİĞİT koordinesinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları İzmir Koordinasyon Ekibi desteğinde 19 - 20 Kasım 2019 tarihleri arasında 09:30 - 12:30 saatleri arasında İzmir Fen Lisesinde Ilce Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU'nun ev sahipliğinde  "Bilim Olimpiyatlarına Öğrenci Hazırlama Atölye Çalışması" Matematik (Lise), Matematik (Ortaokul), Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanlarında İzmir İlinin seçkin okullarında görev yapan ve nitelikli çalışmalara imza atan 110 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Ekm

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında seçkin proje ve çalışmalara imza atan ve bir çok çalışmaya ilham kaynağı olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ liderliğinde ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet YİĞİT koordinesinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları İzmir Koordinasyon Ekibi desteğinde İzmir'in seçkin okullarında uygulanan Bilim Olimpiyatları Projesi kapsamında proje ekibi İzmir Fen Lisesine misafir oldu.

Ekm

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında seçkin proje ve çalışmalara imza atan ve bir çok çalışmaya ilham kaynağı olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer YAHŞİ liderliğinde ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet YİĞİT koordinesinde TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları İzmir Koordinasyon Ekibi desteğinde İzmir'in seçkin okullarında uygulanan Bilim Olimpiyatları Projesi kapsamında proje ekibi İzmir Fen Lisesine misafir oldu.

Ekm

Lise müfredatının üstünde çalışanların okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Okul Öğretmenler Kurulumuzda belirlenen hedeflere ulaşmak için Bilim Kurulumuzun gözetiminde Olimpiyat Danışman Öğretmenlerimizin koordinesinde 9. sınıflarımıza yönelik olimpiyat tanıtım dersleri ve etkinlikleri Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanında tamamlanıyor.

Ekm

Lise müfredatının üstünde çalışanların okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Okul Öğretmenler Kurulumuzda belirlenen hedeflere ulaşmak için Bilim Kurulumuzun gözetiminde Olimpiyat Danışman Öğretmenlerimizin koordinesinde 9. sınıflarımıza yönelik olimpiyat tanıtım dersleri ve etkinlikleri Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanında tamamlanıyor.

Ekm

Bilim Olimpiyatları kültürünü azim ve kararlılıkla sürdürenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Okul Öğretmenler Kurulumuzda belirlenen hedeflere ulaşmak için Bilim Kurulumuzun gözetiminde Olimpiyat Danışman Öğretmenlerimizin koordinesinde 9. sınıflarımıza yönelik olimpiyat tanıtım dersleri ve etkinlikleri Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanında devam etmektedir.

Ekm

Bilim Olimpiyatları kültürünü azim ve kararlılıkla sürdürenlerin okulu İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde Okul Öğretmenler Kurulumuzda belirlenen hedeflere ulaşmak için Bilim Kurulumuzun gözetiminde Olimpiyat Danışman Öğretmenlerimizin koordinesinde 9. sınıflarımıza yönelik olimpiyat tanıtım dersleri ve etkinlikleri Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanında devam etmektedir.

Ekm

Uluslararası başarılara imza atan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesinde Değerli Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde Üsküpte 11-15 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen XXIII. Macedonian Olympiad in Informatics - International IBUOI Division'da madalya/derece alan öğrencilerimize bayrak törenimizde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ madalyalarını takdim etti.