T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - İzmir Fen Lisesi

Etiket Sonuçları: meb

Eyl

Teknofest 2023 İzmir Ziyaretçi kaydınızı yaptınız mı?

Bağlantı: https://t3kys.com/tr/teknofest/visitor/apply/izmir/

Eyl

ÖSYM'nin Kamu Kurumları İşlemleri Sistemindeki istatistiklerimize göre 2023 Yılı YKS Sonucuna göre tercih yapan öğrencilerimiz istedikleri bölümlere yerleştirler. Tüm mezunlarımıza üniversite hayatlarında da kolaylıklar dileriz. İnanıyoruz ki gençlerimiz insan sevgisi ve azimle insanlığa büyük katkılar sağlayacaklardır.

Eyl

20 Eylül 2023 tarihinde okulumuzun Bilim Kurulu Odasında okulumuzdaki ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyetleri planlamak, izlemek ve başarılarını artırmak amacıyla bilim kurulumuzun ilk toplantısını Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde müdür yardımcılarımızın, olimpiyat danışmanlarımızın ve proje danışmanlarımızın (TÜBİTAK, Erasmus+) katılımı ile yaptık.

Eyl

19 Eylül 2023 tarihinde Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Ayşe KÖKYAR'ın kafile liderliğinde Gezi Kulübü Öğretmenlerimiz Ergül ATICI GÜVEN (Matematik) ve Ahmet KAMA (Tarih) koordinesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Mehmet KURT desteğinde Ege'nin incisi güzel İzmirimizi 9. Sınıflarımıza gezi güzergahına uyarak ve gezi programını takip ederek uyum haftası faaliyetleri kapsamında tanıttık.

Eyl

Brüksel, Belçika'da 13 - 15 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenen Genç Bilim İnsanları Avrupa Birliği Yarışması'nda ülkemizi Bilgi İşlem (Yazılım) alanında "Synthesising Classical Guitar Pieces Using Transformer" isimli projesi ile gururla temsil etti.

Eyl

11 Eylül 2023 Pazartesi günü okulumuz kapalı spor salonunda okul müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın liderliğinde tören komisyonumuzun titiz bir şekilde hazırladığı, mezunlar derneğimizin desteklediği ve okul mezunlarımızdan İzmir 28. Dönem Milletvekili Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZLALE'nin katılımları ile onore ettiği Okul Açılış Törenimiz öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve 9. sınıf öğrenci velilerimizin katılımı ile heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Eyl

"2023 - 2024 eğitim öğretim yılının hayırlı, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı olmasını diliyorum."

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

4 Eylül 2023 tarihinde saat 09.00'da İzmir Fen Lisesi Konferans Salonunda Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde 2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Mesleki Çalışma Programımız doğrultusunda faaliyetlerimize başladık.

Ağu

“Türk milletinin azim, inanç ve kararlılığının en güçlü kanıtı 30 Ağustos Zaferidir. Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!”

Ağu

Ağu

Ağu

"Oxford Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bölümünü ilk sırada kazanan öğrencimizi tebrik eder, emeği geçen ailesine, öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim."

Tem

28 Temmuz 2023 tarihinde açıklanan 31. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sonuçlarına göre 24 öğrencimiz 1. aşamayı geçerek yaz okuluna katılma ve 2. aşama sınavına girme hakkı kazandı.

Tem

Ulusal ve uluslararası başarıları ile her zaman gündemde olan nitelikli bilimsel çalışmaların yuvası İzmir Fen Lisesinde Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın başkanlığında Bilim Kurulumuzun koordinesinde TÜBİTAK 2204A Lise Öğrencileri Arası Araştırma Proje Yarışmasına hazırlanan öğrencilerimizden Yazılım Alanında Türkiye BİRİNCİSİ olan Öğrencimiz Burak Sina AKBUDAK "Transformer Mimarisi Kullanarak Klasik Gitar Özelinde Sentetik Müzik Üretimi" ve Teknolojik Tasarım Alanında Türkiye İKİNCİSİ olan Öğrencilermiz Eray AKIN, Nisa İLTEKİN ve Murat LEYLEKOĞLU "Sulak Alanların Kirlilik Seviyesini Ölçen Ve Bildiren Güneş Enerjili Duba Geliştirilmesi" isimli projeleri ile Regeneron ISEF Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışmasında Los Angeles - California 2024'te ülkemizi temsil edeceklerdir.

Tem

İlk düzenlendiği 2018 yılından beri her yıl olduğu gibi altıncı yılında da altıncı Kez TeknoFest Finallerindeyiz.

Tem

The University of East London tarafından 2 - 16 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlenen Londra'daki yaz okuluna Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ'ın uygun görüşü doğrultusunda İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde öğrencilerimiz Doruk Can KAVUT, Efe ERKAN, Murat EMİR ve Nehir BEDİRHANOĞLU katıldılar.

Tem

Okulumuzda öğrencilerimizin çok yönlü gelişmelerini destekleyen ve onların Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi "Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur" düsturu ile beden gelişimlerini olması gereken düzeyde tutmalarına yardımcı olan Beden Eğitimi Zümre Başkanımız Ümit KALKAN koordinesinde düzenlenen spor etkinlikleri tamamladı ve son olarak voleybol turnuvası ödül töreni ile öğrencilerimiz madalyalarını ve kupalarını aldılar.

Tem

"İFL 2027 Dönemi Hoş Geldiniz, İzmir Fen Lisesi ailesine katıldığınız için sizleri tebrik ederiz."

Tem

"Öğrencilerimizi tebrik eder, emeği geçen ailelerine ve öğretmenlerimize teşekkür ederim."

Tem

Tem

Kimya Öğretmenimiz Dr. Gülseren COŞKUN danışmanlığında proje çalışması yapan öğrencilerimiz Nisa İLTEKİN, Ceren YENİDENİZ ve Ayşenur BAYER "Görsel ve Oyun Destekli Küresel Isınma Farkındalığı" isimli projelerini Sırbistan'da düzenlenen International Conference of Young Scientist (ICYS) 2023'te sundular ve JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ kazandılar.

Tem

Kimya Öğretmenimiz Dr. Gülseren COŞKUN koordinesinde Matematik Olimpiyat Takımımız Alsancak'ta demirli olan TCG Anadolu'yu ziyaret ettiler.

Tem

Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ koordinesinde IHLAMUR isimli Takımları ile hem okulumuzu hem de Türkiye'yi Global Youth Entrepreneurship Challenge 2023 yarışmasında öğrencilerimiz Burak Sina AKBUDAK, Aliberk SANDIKÇI, Ömer Arda MURATOĞLU, Burak Safa KAHRAMAN ve Aziz KULAK temsil ettiler.

Tem

Kimya Öğretmenimiz Dr. Gülseren Coşkun 81 İlde eğitimde fark yaratan öğretmenlerden biri olarak İzmir'i temsil etmek için seçildi.

Tem

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Filiz ARDUÇ koordinesinde ve öğretmenimizin bizzat ustalığını yaparak 2021 - 2022 Eğitim ve Öğretim Yılında oluşturduğu sanat köşemizde 2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim yılında oluşturulan eserler başta olmak üzere seçilen tablolar önceki eserlerin yerlerine asılarak İFL Sanat Köşesi 2023 sanat sever misafirlerimizin ve öğrencilerimizin beğenisine sunuldu.

Tem

2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim Yılı İzmir Fen Lisesinde karne törenimiz ile tamamlandı.

Tem

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde müdür yardımcılarımızın koordinesinde öğretmenlerimizin katılımı ile 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Öğretmenler Kurulumuzu gündem maddelerimiz doğrultusuda yaptık.

Tem

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Geleneksel Taçlanan Başarılar Gala Töreni" TeknoFest, İzmir Bilim Olimpiyatları ve diğer projeler için 8 Haziran 2023'te İzmir İktisat Kongresi Binasında ve TÜBİTAK 2204A, 2204B, 2204C, 2204D, 2202 ve 2247C için 15 Haziran 2023'te de İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda gerçekleştirildi. Sanatsal, sportif, kültürel ve bilimsel alanlarda yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir'de eğitim gören tüm öğrenci ve öğretmenleri cesaretlendirmeye ve desteklemeye devam ediyor,  ahlaklı, çalışkan, başarılı, ülkesini ve milletini çok seven öğrenciler yetiştirmek için var gücüyle çalışıyor.

Tem

Okul yönetimimiz liderliğinde, titiz çalışan etkinlik komitemizin koordinesinde IFL Mezuniyet Törenimizi Okul Bahçemizde heyecanlı, gururlu, duygulu ve zarif bir şekilde gerçekleştirdik.

Haz

Almanca Öğretmenimiz Sedat YOLCU koordinesinde Alman Almanca'nın konuşularak öğrenilmesi, sene içindeki performansların değerlendirilmesi, ekip çalışması becerilerinin geliştirilmesi, Almanca müsamere çalışmalarının okul kültürüne eklenmesi, yarışma ve sahne performansları ile öğrencilerimizin çok yönlülüklerinin pekiştirilmesi ve ödül töreni yapılması amacıyla 9. sınıflarımızdan 11. sınıflarımıza kadar geniş bir öğrenci kitlesinin katılımı ile 1 Haziran 2023'te 9. Sınıflar için 7 Haziran 2023'te 10. sınıflar için ve 8 Haziran 2023'te 11. sınıflar için 7. ve 8. ders saatlerinde Almanca Günü 2023 etkinliği düzenlenmiştir.

Haz

"İFL Onur Kurulu Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı" Almanca Öğretmenimiz Sedat YOLCU koordinesinde tüm sınıf temsilcilerinin katılımıyla 09 Haziran 2023 tarihinde saat 15.00'da okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Haz

2020 yılından bu yana Türkiye'nin farklı üniversitelerinden ve okullarından matematikçilerin birlikte organize ettiği, Türkiye'deki matematik müfredatına dayalı bir matematiksel bilgi yarışması olan Türkiye Matematik Yarışmasında Matematik Öğretmenimiz Dr. Selçuk SAĞBAŞ danışmanlığında katılan Matematik Olimpiyat Takımı Öğrencilerimiz okulumuzu başarılı bir şekilde temsil ederek 11. sınıflarımızdan 3 öğrencimiz, 10. sınıflarımızdan 4 öğrencimiz ve 9. sınıflarımızdan 2 öğrencimiz olmak üzere 9 öğrencimiz 9 madalyayı okulumuza kazandırmışlardır.

Haz

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında, İngilizce öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde Türkiye'deki Fen Liseleri ve AB ülkelerinden yabancı ortaklar ile birlikte yürütülen "Communication Rocks" adlı uluslararası eTwinning projesi Avrupa Kalite Ödülü almıştır.

Haz

11 Haziran 2023 Pazar Günü Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ liderliğinde İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde Mezunlarla İletişim ve Tanıtım Kulübü desteğinde hem okulumuz konferans salonunda hem de yemekhanemizde geniş katılımlı bir şekilde Kuzu Günümüzü düzenledik.

Haz

9 Haziran 2023 tarihinde katıldığımız bilimsel etkinliklerden biri TÜBİTAK 2204A Proje Yarışması Türkiye Finalleriydi. Okul tarihimizde ilk kez TÜBİTAK 2204A Proje Finallerinde 2 Birincilik ve 1 İkincilik aldık. 54. Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında iki tane BİRİNCİLİK bir tane de İKİNCİLİK alan ekiplerimizi başarılarından ötürü kutluyoruz.

Haz

25 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz geleneksel etkinliklerimizden biri İFL Bahar Şenliğimizdi. Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Ayşe KÖKYAR ve Pansiyonumuzdan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL koordinesinde Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN ile Müzik Öğretmenimiz Sinem VAR desteğinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile İFL Bahar Şenliği 2023'ü gerçekleştirdik.

Haz

12 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz kültür sanat etkinliklerimizden biri sergi gezimizdi. Öğrenci İşlerinden Sorumlu Müdür Yardımcımız Ayşe KÖKYAR koordinesinde Tarih Öğretmenimiz Ahmet KAMA'nın desteğinde 10. sınıf öğrencilerimizin katılımı ile Unesco Aşık Veysel Yılı Kapsamında Aşık Veysel'in Vefatının 50. Yıl Dönümü Anısına İzmir Resim ve Heykel Müzesi Geçici Sergi Salonu'nda "Veysel Gider Adı Kalır" Sergisini ziyaret ettik.

Haz

Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit Kalkan'ın koordinesinde 12. Sınıf Öğrencimiz Mehmet Mert Sarp'ın desteğinde tüm sınıflarımızın katılımı ile düzenlenen okul içi masa tenisi turnuvamız tamamlandı. 26 Mayıs 2023'te Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ dereceye giren öğrencilerimize bayrak törenimizde madalyalarını takdim etti ve okulumuzda spor yaparak kendilerini geliştiren tüm öğrencilerimize verdikleri emek ve ayırdıkları zaman için teşekkür etti.

Haz

Haz

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilerimiz için bir mesaj yayımlamıştır:

Haz

Yaz Dönemi ve Yaz Okulu Destekleme ve Yetiştirme kursları öğretmen başvuruları 18.06.2023 tarihine kadar uzatılmıştır. Öğrencilerimiz ise 15 - 22 Haziran 2023 tarihleri arasında başvuruda bulunabilirler.

Haz

"Benim Gözümden Hayata Dair Bir Kare" teması ile 15 Nisan 2023 ve 23 Nisan 2023 tarihleri arasında google form ile hem Gönen Fen Lisesi öğrencilerinden hem de İzmir Fen Lisesi öğrencilerinden fotoğraf toplanarak İzmir Fen Lisesi ve Gönen Fen Lisesi Okul Ortaklığı Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir.

 

Haz

29 Nisan 2023 ve 04 Mayıs 2023 tarihleri arasında Okul Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL'ün kafile liderliğinde İngilizce Öğretmenimiz Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizle geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Turist Rehberi Eşliğinde Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN ve Avrupa Gezimiz 2023'ü yaptık.

 

 

May

Akdeniz Üniversitesi tarafından 1996 yılından bu yana her yıl düzenlenen Antalya Ulusal Matematik Olimpiyatlarına Matematik Öğretmenimiz Dr. Selçuk SAĞBAŞ danışmanlığında katılan Matematik Olimpiyat Takımı Öğrencilerimiz okulumuzu başarılı bir şekilde temsil ederek 4 Altın Madalya ve 5 Gümüş Madalya olmak üzere 9 madalyayı okulumuza kazandırmışlardır.

May

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda törenden sorumlu müdür yardımcımızın ve titiz çalışan etkinlik komisyonumuzun koordinesinde okulumuzda 19 Mayıs Atatğrk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Törenimizi anlamına yakışan şekilde gerçekleştirdik.

May

17 Mayıs 2023 tarihinde Okul Müdür Yardımcımız Ayşe KÖKYAR'ın kafile liderliğinde İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde İngilizce Öğretmenimiz Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN, Fizik Öğretmenimiz Serkan YOLCU ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizle geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Turist Rehberi Eşliğinde Meryem Ana - Efes - Şirince Köyü Gezimizi yaptık.

May

May

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır.

Haz

29 Nisan 2023 ve 04 Mayıs 2023 tarihleri arasında Okul Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL'ün kafile liderliğinde İngilizce Öğretmenimiz Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizle geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Turist Rehberi Eşliğinde Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN ve Avrupa Gezimiz 2023'ü yaptık.

Haz

29 Nisan 2023 ve 04 Mayıs 2023 tarihleri arasında Okul Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL'ün kafile liderliğinde İngilizce Öğretmenimiz Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizle geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Turist Rehberi Eşliğinde Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN ve Avrupa Gezimiz 2023'ü yaptık.

Haz

29 Nisan 2023 ve 04 Mayıs 2023 tarihleri arasında Okul Müdür Yardımcımız Mehmet GÜL'ün kafile liderliğinde İngilizce Öğretmenimiz Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde Matematik Öğretmenimiz Selçuk SAĞBAŞ ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizle geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Turist Rehberi Eşliğinde Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN ve Avrupa Gezimiz 2023'ü yaptık.

May

16 Mayıs 2023 tarihinde Okul Müdür Yardımcımız Ayşe KÖKYAR koordinesinde 116 öğrencimiz (9. ve 10. sınıflar ağırlıklı karma grup) okulumuzun konferans salonunda Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesi kapsamında 2 ders saati süren ilk yardım eğitimi almışlardır.

May

Green World isimli uluslararası eTwinning Projemizin bir etkinliği de telekonferans ve web 2.0 teknolojileri kullanılarak yapılan çevrim içi yarışmalardır. 9 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen yarışmada zamandan ve mekandan bağımsız proje çalışması yapabilme becerisine sahip öğrencilerimiz yabancı dil yeteneklerini de kullanarak okulumuzu proje de temsil ettiler.

May

May

Okulumuzda ortak sınav takvimimize göre gerçekleştirdiğimiz ikinci dönem birinci yazılı yoklamalar, bu yazılı yoklamalara resmi mazeretlerinden dolayı katılamayanlar için yapılan mazeret sınavları ve kazanım değerlendirme sınavlarımız tamamlandı. Seçim dolayısıyla yenilenen sınav takvimlerimize göre okulumuzdaki ölçme değerlendirme etkinliklerimiz devam edecekir.

May

Okulumuzda İngilizce'den Robotik kodlamaya kadar farklı alanlarda açılan kurslarımız sene sonuna yaklaştıkça bir bir tamamlanmaya başladı. İkinci dönemin başında pansiyonda kalan öğrencilerimiz için açılan ve son iki haftası kalan 136016300 kodlu Robotik Yazılım ve Kodlama Atölyesi isimli kursumuzda öğrencilerimiz robotları için 3 boyutlu modelleme yapıp 3 boyutlu yazıcılarda çıktıları almayı (prototip basımı) öğreniyorlar.

May

Nis

Öğrenci işlerinden sorumlu Müdür Yardımcımız Ayşe KÖKYAR başkanlığında okul psikolojik danışmanımız ve rehber öğretmenimiz Seyran CANBAZ ile sınıf rehber öğretmenlerimizin koordinesinde ilgili sınıflarımızın ders öğretmenlerinin katılımı ile ayrı ayrı tüm sınıf ve şubelerimiz için oluşturulan şube öğretmenler kurullarımız toplantı takvimine göre toplantılarını yapıyorlardır.

Nis

Azimle çalışan ortaokul öğrencilerinin kendileri için en doğru seçimi yapabilmeleri amacıyla İzmir Fen Lisesi´nin eğitim ve öğretim faaliyetlerini onlara tanıtmak maksadıyla Eren Şahin Eronat Ortaokulu Kariyer Gününe Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seryan CANBAZ koordinesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ desteğinde Okul Tanıtım Kulübü öğrencilerimizden Duru ve Hüseyin Batuhan ile katıldık.

Nis

25 Haziran 2023 tarihinde yapılacak 1. aşama sınavı ile başlayacak olan TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları sürecine hazırlanan öğrencilerimize moral ve motivasyon için mezunumuz Yunus YÜCESOY matematik olimpiyat takımımızı ziyarete gelmiştir.

Nis

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda törenden sorumlu müdür yardımcımızın ve titiz çalışan etkinlik komisyonumuzun koordinesinde okulumuzda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Törenimizi anlamına yakışan şekilde gerçekleştirdik.

Nis

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır.

Nis

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlamıştır.

Nis

Nis

14 Nisan 2023 tarihinde Bayrak Törenimizde Müdür Yardımcımız Ayşe KÖKYAR ve Onur Kurulumuzdan Sorumlu Öğretmenimiz Sedat YOLCU (Almanca) koordinesinde Onur Kurulu Başkanımız Onur TURANLI ikinci dönemin başından birinci ara tatiline kadar Onur Kurulumuzun gerçekleştirdiği faaliyetleri anlattı. Yapılan kazanım değerlendirme sınavlarında okul / dönem birincisi olan öğrencilerimizi sahneye davet etti. Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ öğrencilerimize ödüllerini verdi. İstiklal Marşımızın okunmasından sonra öğrencilerimiz için ara tatil başladı.

Nis

13 Nisan 2023 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Murat Mücahit YENTÜR pansiyonumuzda kalan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile akşam yemeğinde buluştu.

Nis

Önleyici rehberlik çalışmaları kapsamında 4 Nisan 2023 - 07 Nisan 2023 tarihleri arasında https://siber.bilisimgunleri.org/ adresinde yer alan "14-18 Yaş Grubu Siber Farkındalık Eğitimi" videosu okulumuz öğrencilerine izletilmiştir.

Nis

9. ve 10. sınıf öğrencilerimize Güvenli İnternet Kullanımı ile ilgili bilgilendirme ve WEB 2.0 teknolojileri kullanılarak (https://kahoot.com/) eğlenceli değerlendirme ve pekiştirme etkinlikleri yapıldı.

Nis

İzmir Fen Liseliler Derneği üyesi olan mezunlarımız tarafından olimpiyat çalışmalarımızın desteklenmesi için yapılan ilk bağış paketi okulumuza ulaşmıştır. 10 Nisan 2023 tarihinde Astronomi ve Astrofizik Olimpiyat Takımımız için Teleskop ve 12 Nisan 2023 tarihinde de Biyoloji Olimpiyat Takımımız için 3 + 3 = 6 adet Kitap teslim alınmış ve öğrencilerimizin kullanımı için olimpiyat takımlarımıza teslim edilmiştir.

Nis

Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN koordinesinde Almanca Öğretmenimiz Sedat YOLCU desteğinde sınıflar arası halı saha futbol turnuvamız saha içinde adil oyun kurallarına uygun oynayan öğrencilerimizin şık ve teknik oyunları ve tribünlerde motivasyonu yükselten tezahüratları ile arkadaşlarını destekleyen öğrencilerimizin coşkulu takibi ile tamamlandı.

Nis

TÜBİTAK 2204A kapsamında proje çalışması yaparak İzmir Bölgesinde Coğrafya, Teknolojik Tasarım ve Yazılım alanlarında Bölge Birincisi olarak Türkiye Finallerine katılma hakkı kazanan öğrencilerimizi, proje danışmanı öğretmenlerimizi ve tüm paydaşlarımızı tebrik ederiz.

Nis

5 Nisan 2023 Çarşamba Günü Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ odasında mezunlarımızı misafir etmiş okulumuzdaki bilimsel çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunulmuş ardından da olimpiyat takımlarımızla konferans salonumuzda mezunlarımız buluşmuş ve bilim olimpiyatları özelinde yapılacaklar ile ilgili fikir teatisi yapılmıştır.

Nis

İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Murat Mücahit YENTÜR himayelerinde "Eğitimde Yeni Teknolojiler" teması ile düzenlenen "İzmir İnternet Haftası 2023" kapsamında okulumuzda 9. ve 10. sınıf öğrencilerimize Güvenli İnternet Kullanımı ile ilgili bilgilendirme ve WEB 2.0 teknolojileri kullanılarak (https://kahoot.com/) eğlenceli değerlendirme ve pekiştirme etkinlikleri yapıldı.

Mrt

Öğrencilerimizin Millî Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavına gireceklerinden dolayı Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ bir mesaj yayımlamıştır:

Mrt

Uluslararası e-Twinning Projemiz "Voice of the Heroes and Heroines" için İngilizce Öğretmenimiz Alime ZENGER koordinesinde öğrencilerimiz çalışmalarına devam etmektedir. Alime hocamızın kaleminden projemizin mevcut durumu ve ilerleyişini öğrenelim.

Mrt

Mrt

24 Mart 2023 Cuma Günü mezunlarımızın bilgi, beceri, deneyim ve anılarını paylaştıkları, öğrencilerimize kıvılcım oldukları, rol model örnekler olarak öğrencilerimizi etkiledikleri faaliyetimizin bu ayki misafiri 1993 Yılı Mezunumuz Sayın Doç. Dr. İsmail YÜREKLİ oldu.

Mrt

Endonezya Genç Bilim Adamları Derneği (IYSA) tarafından düzenlenen Uluslararası Gençlik Bilim Fuarında Hayat Bilimleri Kategorisinde (Life Sciences Category) "Derin Öğrenme Kullanılarak Mobil Platformda Tavuk Dışkısından Hastalık Tespiti" (Disease Detection from Chicken Feces on a Mobile Platform Using Deep Learning) isimli projeleri ile Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in danışmanlığında çalışan öğrencilerimiz Burak Sina AKBUDAK ve Aliberk SANDIKÇI, GÜMÜŞ Madalya kazanmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Küresel Gençlik Girişimcilik Yarışması 2023 için 14 Mart Çarşamba Günü düzenlenen Türkiye Ulusal Seçim Yarışmasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ gözetiminde çalışan öğrencilerimiz Türkiye'yi temsil etmek için seçilmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında 12 alanda toplam 27.013 başvurudan 1.440 proje, yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda yarışmanın bölge aşaması proje değerlendirmelerine katılmaya hak kazandığı 21 Mart 2023'te TÜBİTAK'ın İnternet Sitesinden duyuruldu. Okulumuz bünyesinde yapılan çalışmalardan 7 tanesi İZMİR BÖLGE SERGİSİNE davet edildi. İlgili yarışmanın proje değerlendirmeleri 3-4 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacaktır.

Mrt

21 Mart 2023 Salı Günü Mart Ayı Kök Değerler Eğtimi kapsamında SEVGİ teması ile yapılan etkinlikler arasında 9. Sınıflarımızın Sınıf Rehber Öğretmenleri Matematik Öğretmenimiz Sevim ÖZTÜRK, Biyoloji Öğretmenimiz Zuhal GÜL ve Coğrafya Öğretmenimiz Meltem UÇAR 9. sınıflarımızla birlikte önce kağıttan uçak tasarımları yapmış adında da okul bahçemizde Birinci Geleneksel Kağıt Uçak Tasarımı ve Uçurtma Yarışması kapsamında kağıt uçakları yarıştırmışlardır.

Mrt

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda törenden sorumlu müdür yardımcımızın ve titiz çalışan etkinlik komisyonumuzun koordinesinde konferans salonumuzda Çanakkale Zaferini Kutlama ve Şehitlerimizi Anma Törenimizi anlamına yakışan şekilde gerçekleştirdik.

Mrt

Çanakkale Zaferinin yıl dönümü dolayısıyla Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ bir mesaj yayımlamıştır:

Mrt

13 Mart 2023 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesinde düzenlenen NASA'nın Uzay Yolculuğu Konferansına Okul Psikolojik Danışmanımız ve Rehber Öğretmenimiz Seyran CANBAZ ve İngilizce Öğretmenimiz Burcu ÖZÇAKIR ÖZKAN koordinesinde 48 öğrencimiz katılmıştır.

Mrt

2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları açıklandı. 6 alanda düzenlenen ve 1130 proje ekibinin proje sunduğu yarışmada ilk 95'e kalarak finallere çağrılan iki ekibimizi tebrik ediyor ve ekiplerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

Küresel Gençlik Girişimcilik Yarışması 2023 için Türkiye Ulusal Seçim Yarışmasında 14 Mart Çarşamba Günü saat 09.00 – 21.00 arasında okulumuzun robot odasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Sertaç ATEŞ'in gözetiminde öğrencilerimiz okulumuzu temsil ettiler.

Mrt

Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ´ın uygun görüşü doğrultusunda törenden sorumlu müdür yardımcımızın ve titiz çalışan etkinlik komisyonumuzun koordinesinde okul bahçemizde İstiklal Marşının Kabulünü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Törenimizi anlamına yakışan şekilde gerçekleştirdik. 

Mrt

İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolayısıyla Okul Müdürümüz Sayın Mahmut YILDIZ bir mesaj yayımlamıştır:

Mrt

İş Geliştirme Yöneticisi Sayın Özlem Değirmenci robot veya programlama dilleri konusunda istekli, ilgili veya deneyim sahibi öğrencilerimize Sanal Robot Platformu ve Programlama konusunda eğitim verdi.

Mrt

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Berkay CAMGÖZ 9. sınıf öğrencilerimize Radyasyon Konusunda eğitim verdi.

Mrt

Mrt

Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ümit KALKAN koordinesinde ve Almanca Öğretmenimiz Sedat YOLCU desteğinde düzenlenen Sınıflar Arası Halı Saha Futbol Turnuvamız yoğun katılımlı taraftar grubunun heyecanlı tezahüratları ve sahadaki yüksek ve kaliteli futbol ile finallere ulaştı.

Şbt

Şbt

Pansiyonumuzdaki öğrencilerimiz için açılan halk eğitim kurslarımız devam ediyor.